Новини з 1996 року

Кременчужан запрошують згадати про Крути. Смолоскипна хода завтра

Олександр Курилов 28 січня 2018 09:01 547 0

Мешканців Кременчука запрошують взяти участь у смолоскипній ході, яка відбудеться 29 січня, о 19-00, від зупинки "Вул. Халаменюка".

Хода зі смолоскипами, яку планується провести, для нашого міста в цьому випадку нова. Її присвячують 100-річчю бою під Крутами, коли 300 українських студентів вийшли зупиняти 4-тисячний корпус армії більшовиків, який на Київ вів генерал Муравйов.

Гасло дивізій  Муравйова під час вторгнення в Київ у цьому та подальшому боях – «смерть українцям».

Бій під Кру́тами (Вікіпедія)  — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути, поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії та мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на  Київ війську Муравйова прийшлося не залізницею, як планувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1015 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1884 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 876 0