Новини з 1996 року

Кременчужан закликають зробити щеплення від дифтерії

Іона Харченко 11 листопад 2019 17:30 292 0

Дифтерія вже в Україні: все, що треба знати про небезпечну хворобу!

Після спалаху кору, яким тільки за перші 9 місяців 2019 року перехворіли більше 58 000 людей, в Україну повернулася дифтерія.

«Дифтерія прийде обов'язково. Це не кір, це гірше», – ще кілька років тому прогнозував лікар Євген Комаровський і закликав усіх дорослих і дітей робити щеплення.

Саме низьким рівнем захисту населення лікарі пояснюють нові спалахи захворювання. За даними Центру громадського здоров'я, за дев'ять місяців 2019 року щепленими від дифтерії є лише 59% дітей до одного року та 52% дорослих.

Як можна захворіти на дифтерію?

Збудником хвороби є дифтерійна паличка, яка виробляє токсин. Вона дуже стійка й може зберігатися в зовнішньому середовищі до 15 діб.

Джерело інфекції – хвора людина або носій збудника. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Тобто в цей час людина може заражати інших і навіть про це не знати.

Збудник передається переважно повітряно-крапельним шляхом, рідше - через предмети побуту, якими користувався хворий.

Які симптоми дифтерії?

Перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, ускладнення дихання та ковтання, осиплість голосу. Проте одна з головних ознак – це наліт на уражених інфекцією органах. Зазвичай це мигдалини.

Перші 2-3 дні захворювання цей наліт буде білого кольору, але з часом стає сірим або жовто-сірим. Якщо хворий спробує видалити його, то утвориться рана, яка почне кровоточити, і через деякий час на цьому місці знову з’явиться сіро-білий наліт.

Крім того, при захворюванні дифтерією з'являється специфічний запах із рота, збільшуються лімфатичні вузли та набрякає слизова оболонка носоглотки.

Як врятувати себе від дифтерії?

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація у дітей та ревакцинація у дорослих. Важкий перебіг хвороби можливий за відсутності антитіл до токсину, які виробляються завдяки щепленню.

Згідно з календарем профілактичних щеплень, у 2, 4 та 6 місяців дітям роблять щеплення вакциною АКДП. Ревакцинацію проводять у 18 місяців та у 6 років. Потім у 16 років щеплення робиться вакцинацією АДП-М, а після цього ревакцинацію треба повторювати кожні 10 років.

При цьому, як зазначають у Центрі громадського здоров'я, вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 року не гарантує захист від інфікування, але хвороба в щеплених людей буде протікати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень.

За статистикою, 50 із 1000 інфікованих помирають. Саме через високу смертність дифтерію вважають небезпечнішою за кір. Навіть попри своєчасне лікування, близько 20% хворих помирають. Натомість вакцинація проти дифтерії дуже ефективна, вона запобігає розвитку захворювання та ускладнень.

Тому Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області закликає всіх прийти до сімейного лікаря і зробити щеплення. Це безкоштовно. За даними МОЗ, в Україні є вдосталь вакцин.

Бережіть себе, своє здоров`я та здоров`я ваших дітей і рідних!

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 310 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 673 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 530 0