Новини з 1996 року

Кременчужан зачарував концерт Олега Скрипки та НАОНІ-оркестра. ФОТО

Іона Харченко 28 березня 2019 15:00 791 0

У вівторок, 26 березня, в Міському Палаці культури Кременчука відбувся драйвовий та енергійний концерт відомого українського співака Олега Скрипки разом з Національним академічним оркестром народних інструментів України «НАОНІ».

 

 

На концерт прийшли багато кременчужан, які хотіли отримати незабутні емоції та насолодитися живою музикою. Її на концерті створювали професіонали, які грали на 40 музичних інструментах, серед яких: бандури, скрипки, цимбали, кобзи, сопілки. Також презентували народний стародавній інструмент - ліру. Співак теж грав на гітарі, баяні та трубі, ще раз підтвердивши, що він є музикантом-мультиінструменталістом.

 

 

Олег Скрипка на професійній сцені з гуртом «Воплі Відоплясова» вже 33 роки. До цього в нього була шкільна та інститутська самодіяльність, ранки в дитячому садку, і вдома - стілець. А ось Національний академічний оркестр народних інструментів України «НАОНІ» вже 50 років на сцені.

 

 

Розпочався концерт із пісні «Ой, у вишневому садку». Після цього Олег Скрипка привітався:

«Доброго весняного вечора, Кременчук. Дякуємо за теплий, щирий прийом. Хай на ваших лицях сяє усмішка. Для вас НАОНІ-оркестра й Олег Скрипка. Приїхали до вас з прекрасною програмою. Будемо співати українських і не тільки пісень, розповідати про ці пісні. На початку нашої програми хочемо вам запропонувати прекрасний український старовинний романс «Не питай, чого в мене заплакані очі».

 

 

Звуки різноманітних інструментів та спів Олега Скрипки з його бек-вокалістами заповнював увесь зал Палацу культури. Кременчужани, насолоджуючись концертом, аплодували, свистіли, співали разом і вигукували: «Браво». Також містяни просили Олега виконати пісню «Весна», що він і зробив майже наприкінці заходу.

 

 

Співак танцював на сцені, передаючи свої емоції, енергію та драйв, взаємодіяв з публікою: розповідав історії зі свого життя та про пісні, які співає, спускався зі сцени до містян, танцював з маленькою дівчинкою, яка взяла в нього автограф, і ще з однією глядачкою, а також грав на трубі в центрі зали.

 

 

«Знаєте, з якою місією ми до вас приїхали? Щоб розповісти щось новеньке. Людина – дуже цікава істота. Ми реагуємо на щось знайоме, але насправді щось знайоме нам набридає. Для нашого інтелекту постійно потрібне щось нове, якась духовно-інтелектуальна кулінарія повинна бути. Ось щось свіже та новеньке ми для вас і привезли. Тобто стародавнє, але з інформацією», – сказав Олег Скрипка.     

 

 

Також кременчужани почули: «Tombe la neige», «Очі чорні», «Біда», «Щедрик», «Ой ходить сон», «Підманули Галю», «День народження», коломийки та веснянки.

Як зазначив Олег Скрипка, щоб весна прийшла, треба заспівати веснянки, а коломийки співаються для того, щоб прийшло кохання.

 

 

«Для вас грали та співали, українську пісню прославляли НАОНІ-оркестра й Олег Скрипка. Дуже дякуємо. Щастя, здоров’я, кохання, процвітання. Процвітати вашому місту. Щоб у нас і у вас було все гаразд. До зустрічі!» – такими словами закінчив Олег Скрипка свій виступ.

 

 

Дві години концерту промайнули непомітно, тож кременчужани не бажали відпускати оркестр і улюбленого співака зі сцени. Піднявшись зі своїх місць, вони безкінечно аплодували й просили продовження. Наостанок для публіки виконали пісні «Всюди буйно квітне черемшина» та «Країна мрій». Кременчужани були дуже вдячні співаку та оркестру за цей неймовірний концерт.

 

 

Перед концертом відбулася прес-конференція, на якій Олег Скрипка відповів на запитання журналістів про співпрацю з оркестром, довготривалість гурту «Воплі Відоплясова» та плани на майбутнє.

Як з’ясувалося, Олег Скрипка та «НАОНІ» вперше з туром, але вони вже два роки співпрацюють. Програма відпрацьована, а присвячена вона українській пісні. Є у них і зимова різдвяна програма. Співак дуже сподівався, що концерт добре пройде, що вони приїдуть до нас ще і з різдвяною програмою.

 

 

 - Як ви доїхали?

- Ми доїхали, в принципі, легко. Тому що нам з Полтави недалеко. Дорога не дуже добра, але наполовину вже зроблена. Так що, слава Богу, швидко доїхали. Заїхали на ваш знаменитий ринок і купили смачної редиски. Тому що авітаміноз весняний потребує вітамінів. Від цього залежить якість концерту. Вітамінами зарядилися – нам продали дуже гарну редиску.  

 

 

- Вашому гурту цього року буде вже 33. Як вам вдалося не втратити популярність та зберегти дружні взаємини між учасниками гурту?

- Я замислююся іноді, від чого залежить довготривалість гурту чи стосунків у колективі, чи навіть приватних стосунків. Мені здається, це відбувається, коли об’єднує спільна мета і коли в тебе є результат. А результат кожного разу, коли ми їдемо кудись, виступаємо і бачимо реакцію публіки. Саме прийом, як люди сприймають нашу музику, – оце цементує колектив. Тому що я бачу, з якою радістю завжди ми їдемо колективом, незалежно від того, чи це Лондон, чи Вінниця, чи Кременчук, ми зустрічаємо нашого глядача, свого слухача, який знає і любить нашу музику. Це об’єднує гурт. І я думаю, що завжди є куди рухатись – завжди нові пісні. Ми зараз пишемо нові пісні, новий альбом. Не так швидко, як хотілось би, але потрошку. Пісні подобаються людям. Це рух уперед.

 

 

Як з’ясувалося, Олег Скрипка вважає себе об’єктивним і поміркованим патріотом.

- Я усвідомлюю, що є місцевості, місцини на землі й кращі за Україну з точки зору клімату чи економіки. Є гірші. Тобто ми не кращі й не гірші за інші країни, але мені є що тут робити, мені є що сказати людям тут. Я маю, мені здається, виконати свою важливу роль для України. Я її відчуваю. А найголовніше, я думаю, коли ти необхідний людям. У мене був час, коли я саме такий вибір і зробив. Комфортно я жив у Франції, в Парижі – все було добре. Але я розумію, що значення моєї музики в Європі і тут – абсолютно різне. У Європі – це екзотика, цікаво, люди розказують про Україну та яка українська музика є, але немає тої важливої функції в музики. Тим паче,  «ВВ» взагалі є фундатором рок-музики в Україні. Сьогоднішня вечірня програма присвячена історії української музики і її місцю у світі. Завдяки тому, що я їжджу по всьому світу, я маю погляд зсередини та ззовні. Тому мій вибір - Україна. Якраз добре, що я живу в Україні, але завдяки безвізу можна їздити майже по всьому світу.

 

 

- Як виникла ідея зіграти разом з оркестром народних інструментів? Як давно планували втілити це в життя?

- Я давно мріяв з оркестром зробити програму та поїхати в тур. Це моя давня-давня мрія. Чесно признатися, я не думав цього робити з оркестром національних народних інструментів. Тому що є таке кліше, що оці державні оркестри народних інструментів занадто консервативні. Як тільки ми повернулися з Франції, ще у 1996 році, співпрацювали з військовим оркестром Збройних Сил України. А від оркестру народних інструментів щось відштовхувало, а потім я побачив їхній сольний концерт у Харкові. Вони грали світові рок-хіти – я просто закохався в цей оркестр. Виявляється, що вони професійні, драйвові, відкриті до експериментів. Ми з ними зіграли два роки тому на Різдво пісню «Щедрик». І мені настільки сподобалося і керівництво, і сам оркестр у співпраці. Отримую велике задоволення від роботи з цим оркестром.

 

 

- Чого кременчужанам очікувати на сьогоднішньому концерті?

- Сьогоднішній концерт – це такий цікавий мікс між академічним концертом, між рок-концертом і просто квартирником. Тому що вдається поспілкуватися із залою і публіка приходить дуже тематична – люди, які знають мою музику та зацікавлені роботою оркестру. Одним словом, інтелігентна публіка. І виходить така душевна розмова. Я розказую деякі факти, мої домисли про історію української пісні, народної і авторської. Іноді репліки з залу чую, можна діалог зав’язувати. Тобто такий квартирник виходить. Я думаю, що специфіка така, що ми граємо відомі хіти, але вони звучать у таких аранжуваннях, які ще не записані. Можливо, колись запишу альбом. Це унікальна музика, яку ми ніде більше не почуємо. Ми можемо тільки наживо її почути. Жива музика стає незвичною, тому що ми чуємо синтетичну музику та призвичаїлися до неї. А тут на сцені 40 інструментів, живцем грають професіонали. Це велика насолода, хто в цьому розуміється, той може відчути.

 

 

- А які у вас плани на майбутнє?

- Влітку ми поїдемо з цим оркестром у тур Україною. Також буде ще різдвяна програма. Записуємо альбом з групою «ВВ». Я дуже сподіваюся, що ми пару-трійку композицій ще випустимо в цьому році. Пара пісень уже готові, і ми в студії постійно знаходимось, коли я повертаюся до Києва. Сподіваюся, що Україна нормально пройде ці вибори, що все буде гаразд, і новий Президент поведе країну правильним курсом. Я дуже на це сподіваюся. Я думаю, що все так і буде, все буде гаразд для України.

 

    

Концерт, який організувала компанія «Квартал-Концерт», минув на позитивній та драйвовій ноті, тож чекаємо, що Олег Скрипка та оркестр НАОНІ знову завітають до нашого міста ще й з різдвяною програмою.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 552 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 444 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 499 0