Новини з 1996 року

Кременчужан попереджають про шахраїв, які обіцяють онлайн-компенсації від держави

Валерія Макряшина 25 листопад 2020 16:45 233 0

Злочинці користуються складною ситуацією, в яку потрапили українці через пандемію COVID-19, обіцяючи їм до 50 тисяч гривень компенсації нібито від держави.

Як повідомляє Нацбанк на власній сторінці у Facebook, «онлайн-компенсація від держави» – це ще один гачок, на який шахраї ловлять довірливих громадян. 

Злочинці обіцяють громадянам нібито державні гроші на оплату комунальних послуг, на медичні послуги і навіть виплату у зв’язку із зараженням коронавірусом. І цей перелік не є вичерпним — шахраї можуть запропонувати компенсувати будь-що. 

Як це працює?

Потенційна жертва отримує SMS-повідомлення, що скеровує її на шахрайський сервіс. На екрані з’являється інформація, що користувачу призначено «кругленьку» суму компенсації, наприклад 50 тисяч гривень, які отримати можна, оплативши незначну комісію – 100-200 грн.

Проте іноді шахраї на цьому не зупиняються. Після сплати комісії вони просять перерахувати кошти за формування рахунка, верифікацію та інші фальшиві послуги. І так доти, поки людина не витратить усі гроші зі свого рахунка або не зрозуміє, що це пастка.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1133 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2136 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2750 0