Новини з 1996 року

Кредиторам дали доступ до даних про сімейний стан позичальника та захист від шахраїв

Марина Баніт 03 липня 2018 17:20 704 0

Законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування” знайшов підтримку серед депутатів Верховної Ради.

За проект закону 3 липня проголосували 239 народних депутатів.

Мета законопроекту – активне використання кредитування як фінансового інструменту й зниження вартості кредитних ресурсів.

Згідно з пояснювальною запискою, відповідна законодавча ініціатива повинна зменшити фінансове навантаження на позичальників, що сприятиме відновленню економіки й активізації кредитування фізичних осіб, передусім для поліпшення житлових умов, а також повинна усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора.

Крім того, документ покликаний спростити процес і зменшити витрати боржників та кредиторів при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів, врегулювати прогалини щодо погашення кредитів у разі визнання спадщини від умерлого та ряд інших питань у процесі успадкування, а також узгодити норми закону “Про банки і банківську діяльність”.

Серед позитивних моментів законопроекту №6027-д експерти відзначають спрощення процедури позасудового врегулювання в частині переходу права власності на заставне майно і заборону виведення об’єкта з-під іпотеки шляхом проведення боржником реконструкції або через проведення самовільного будівництва.

Кредитори також отримають доступ до Державного реєстру актів цивільного стану, щоб більш детально вивчати здатність клієнта обслуговувати борг.

Серед негативних моментів документа аналітики вказують посилення відповідальності поручителів, звуження норми про зобов’язання спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину, а також той факт, що розмір процентної ставки за кредитом залишиться практично без змін.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2424 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2452 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3689 0