Новини з 1996 року

Кошти, отримані трудовими мігрантами за кордоном, пропонується звільнити від податку

Ксенія Омельченко 10 січня 2018 17:30 331 0

Доходи заробітчан можуть звільнити від податку на доходи фізосіб в Україні. Автори ідеї вважають, що це стимулюватиме заробітчан вкладати гроші в бізнес на батьківщині, повідомляє «Закон і Бізнес».

Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо створення сприятливих умов для повернення грошових коштів трудових мігрантів)» (№7458).

Передбачається доповнити ст. 10 закону «Про інвестиційну діяльність» нормою, яка відносить зароблене гастарбайтерами до інвестицій в українську економіку.

А також змінити ст. 19 закону «Про зовнішню трудову міграцію», в якій визначити, що трудові мігранти звільняються від сплати податкових та митних платежів при переведенні готівки в Україну.

Водночас проектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення грошових коштів трудових мігрантів від сплати податку на доходи фізичних осіб)» (№7459) передбачено в ст. 163 ПК визначити, що доходи заробітчан, ввезені в Україну готівкою, не обкладаються податком на доходи фізосіб.

Автор проектів зазначає, що, за даними Нацбанку, у 2016 році українці перерахували з-за кордону тільки через банки $5,4 млрд, а загальна сума відповідних надходжень перевищила $10 млрд. Однак лише 3% з цих коштів ідуть на інвестування у бізнес, решта проїдається. Тож треба створити умови для інвестування заробітчанами коштів в економіку.
 

Читайте також: Важливо! З наступного року працевлаштування іноземців у Польщі стане платним
 

Щоправда, якби в країні були сприятливі умови для ведення бізнесу, динаміка трудової міграції українців за кордон лише зменшувалася б, а не збільшувалась, як зараз.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись