Новини з 1996 року

Корупційний покер міської влади. Епізод 4. Депутат Микола Бокован та його таємниця

Андрій Михайленко 20 січня 2016 11:00 2415 0

На підставі зібраного масиву інформації є підстави вважати, що пан Бокован має всі шанси долучитись до компанії Руслана Проценка, Ольги Усанової та Зінаїди Проценко, на яких прокуратурою вже складено протоколи про вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією. 

Доля складання протоколу за частиною 2 статті 172-7 КУпАП має спіткати пана Бокована з тих причин, що останній 23 грудня 2015 року як депутат міської ради діяв та приймав рішення (голосував "За") в умовах реального конфлікту інтересів під час голосування по питанню 40 порядку денного 2 сесії міської ради "Про поновлення та відмову в поновленні договорів оренди земельних ділянок", яке було одним із найрезонансніших під час сесії. Але про все по порядку.

Спершу нагадаємо читачам, що під реальним конфліктом інтересів Закон України "Про запобігання корупції" (стаття 1) розуміє  суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. У випадку пана Бокована конфлікт інтересів у розрізі голосування "За" по питанню 40 криється в наступному. 

Як відомо, питання 40 містило пункти 9 та 10, які стосувалися вирішення земельного питання для підприємств ПП "Томс" та ПП "Апілак", які входять до сфери інтересів народного депутата Юрія Шаповалова. Дані пункти саме по цих двох підприємствах було включено додатково прямо на засіданні міської ради. 

 

 

Нагадаємо, що в ПП "Томс" пан Шаповалов є одним із засновників (див. фотоальбом даної статті), а ПП "Апілак" керується його сестрою Іриною Мовчан.

Відомий той факт, що пан Микола Бокован є помічником-консультантом нардепа Шаповалова, але не всім відомо про деталі такого статусу, а вони в нашому випадку є ключовими. 

У розпорядженні редакції опинилася копія відповіді Управління кадрів Апарату Верховної Ради України № 20-5/79 від 14.01.2016 року. Як зазначено в додатку до вказаного листа, пан Микола Бокован є помічником-консультантом народного депутата України Юрія Шаповалова на платній основі з 28.11.2014 року. Отже, пан Бокован уже є підконтрольною народному депутату України особою або ж принаймні - лояльною.

 

 

Лояльність/підконтрольність (кому як більше подобається) Бокована пану Шаповалову криється в частині 3 статті 34 Закону України "Про статус народного депутата України", відповідно до якої, народний депутат самостійно визначає кількість помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором на постійній основі, за сумісництвом і на громадських засадах у межах загального фонду, який встановлюється йому для оплати праці помічників-консультантів Постановою ВР.

Крім того, нардеп Шаповалов, згідно з цією ж нормою, може здійснювати та здійснює особисто розподіл місячного фонду заробітної плати помічників-консультантів. Простіше кажучи, пан Шаповалов виступає фактичним працедавцем пана Бокована та вирішує, платити зарплату, чи ні.

А тепер, коли ми висвітили особливості роботи помічника-консультанта Микола Бокована, надамо нижче відеозапис з сесії міської ради. Хочемо відмітити декілька моментів:

- 05:50:43  - депутати 26-ма голосами "За" внесли поправки до питання 40, де пунктами 9 та 10 з'явилися питання по землі для ПП "Томс" та ПП "Апілак",

- 06:04:42 - депутати 21-м голосом з першого разу провалили питання по землі,

- 06:05:25 - депутат Бокован виступає на трибуні міськради та вносить пропозицію переголосувати питання 40. Свою позицію Бокован аргументував тим, що проваленим голосуванням депутати знехтували інтересами кременчужан. Пан Микола мав би тут же також повідомити депутатам, що в питанні 40 під пунктами 9 та 10 знаходяться питання, прийняття яких є виключно в інтересах його працедавця - народного депутата Юрія Шаповалова. Окрім того, мав би заявити про конфлікт інтересів та утриматись від голосування (як того вимагає Закон України "Про запобігання корупції"), але  цього не зробив,

- 06:12:00 - рішення по питанню 40. врешті-решт, депутатами міськради було прийнято 22 голосами "За" (мінімально достатня кількість).

 

 

Віддавши свій голос ("За"), пан Бокован проголосував за вирішення земельних питань свого фактичного роботодавця Юрія Шаповалова, тим самим його особистий інтерес (зарплата помічника-консультанта нардепа) вступив у конфлікт з представницькими повноваженнями депутата міськради, що зрештою вплинуло на неупередженість прийняття рішення. 

 

 

 

 

Теги: Сесія міської радиПолітика КременчукаКорупціяПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 136 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 832 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 878 0