Новини з 1996 року

Корупція в роті "Кременчук". Епізод 1. Безпілотники та тепловізори для полювання та рибалки - не для АТО. ВІДЕОсвідчення

Андрій Михайленко 19 вересня 2015 15:03 3414 28

Враховуючи великий масив даних по фактах корупції та зловживання в роті міліції "Кременчук", ми вирішили зробити цикл статей під назвою "Корупція в роті "Кременчук"". Одразу хочемо зазначити:

- дані публікації не мають на меті дискредитувати даний підрозділ, хоча розуміємо, що цього не уникнути,

- дані публікації є крайнім заходом у відповідь на системну корупцію, яка виявлена в підрозділі та по якій органи прокуратури не вжили заходів реагування, а мали б.

1 липня цього року громадська активістка Ольга Тіщенко оприлюднила документи, з яких широкому загалу стало відомо про меркантильний інтерес командира роти Олега Беркелі до питання рибальства в Сулинському заказнику в районі села Горошине Семенівського району, що випливало зі змісту скарги мешканців даного села на адресу голови Полтавської ОДА. Окрім того, нашу увагу привернув факт використання в роті "Кременчук" підробних документів при працевлаштуванні особи на службу до даного підрозділу. 

З моменту даної публікації нашу редакцію відвідали працівники роти "Кременчук", котрим ми мали змогу поставити питання про відомі їм факти корупції. Більшість віддали перевагу спілкуванню на умовах анонімності. Але один наважився на інтерв'ю під запис відео. Свою принциповість та сміливість проявив міліціонер роти ППСМОП "Кременчук" Сергій Карайбіда. Розмова з паном Сергієм виявилась довгою, а тому вирішили в цій статті зосередити увагу на безпілотнику та тепловізорі, які, згідно з непідтвердженою інформацією, використовувались не в зоні АТО, а для особистих потреб під час рибальства та полювання.

БЕЗПІЛОТНИК РОЗБИЛИ. НЕ В ЗОНІ АТО

У ході бесіди він підтвердив, що волонтерами для роти було закуплено та передано, увага, безпілотник і тепловізор. На відео розмова про ці два дорогих предмети, які вкрай необхідні бійцям на передовій, іде в період часу з 10:20 по 12:55 хвилину. На 12:48 хвилині пан Карайбіда підтвердив, що безпілотник використовувався не за прямим призначенням, а лише для особистих забаганок Олега Беркелі чи то на рибалці, чи то на полюванні. Два працівники із роти "Кременчук" вказують, що безпілотник розбили на полюванні внаслідок поганого керування останнім.

Окрім безпілотника, як каже на відео пан Карайбіда, на полюванні/рибалці також було розбито джип "Опель-Фронтера". Певний час джип після "зустрічі" з дубом потім стояв на території райвідділу (Автозаводського.  - Ред.). Сам джип, і тепловізор, ще раз повторімось, куплений на потреби роти "Кременчук" волонтерами. 

Cтосовно ж беспілотника ситуація дещо відмінна. Ще восени 2014 року сам Беркеля нашому виданню повідомляв, що літальний апарат виділяли з МВС.

 

 

Тепер щодо тепловізора. У серпні цього року мали можливість поспілкуватися з мешканцями села Горошине, куди 17 квітня (як вказано у скарзі) навідувався Беркеля разом із іншими невідомими особами у камуфляжі з автоматами. Вони вказали, що тепловізор використовувався  оточенням Беркелі для виявлення вночі на території Сулинського заказника місцевих рибалок, котрі відмовились платити "данину" командиру роти "Кременчук".

За словами горошинців, Беркеля ще в березні 2015 року перед нерестом призїжджав до села Горошине та мав бесіду з одним із мешканців, у ході якої для всього села була зроблена "пропозиція" погодитись на "внески" по 100 гривень з чоловіка на добу за право рибалити. Така пропозиція пана Беркелі місцевим не сподобалась і не була прийнята. У відповідь міліціонер вже 17 квітня прибув до села Горошине разом з невідомими (про що свідчить письмова скарга) та виставив блокпост на містку, який сполучає територію заказника та Горошине. 

 

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Міст до заказника. Стрілкою вказано місце, де був блокпост

Вид на Сулинський заказник

Горошинський сільський магазин - місце, де можна дізнатись про всі події.

 

Після встановлення блокпосту більшість місцевих рибалок віддали перевагу рышенню перечекати з рибальством, але орієнтовно 5 рибалок вирішили ризикнути і згодом були переловлені вночі завдяки тепловізору.

Що цікаво, за згаданою скаргою мешканці поотримували листи з УМВС України в Полтавській області, де було вказано, що скарга уважно розглянута. Але, як вказують самі заявники, їх жодного разу ніхто не опитував, хоча це є стандартною процедурою під час внутрішніх перевірок у міліції. 

Факт того, що працівники міліції вночі вдирались на приватне подвір'я одного з мешканців села, селяни та й самі власники оселі визнають неохоче. На відеокамеру підтвердити факти протиправних дій горошинці не захотіли, оскільки мали побоювання помсти.

 

 

 

 

Теги: рота КременчукЖиття КременчукаПригоди КременчукаПідтримка оборониАТОРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Леха Карамазов 25.09.2015 15:08

По поводу беспилотника парень не врет. В прошлом году Беркеля в своем интервью "ППлюс" сам рассказывал, о том как умело он использует беспилотник в зоне АТО. Только на сегодня Беркеля вряд ли сможет его предъявить общественности.

Андрій Михайленко 22.09.2015 13:35

Запрошуємо пана Беркелю до редакції газети "Програма Плюс". Для повноти картини бажаємо почути його точку зору

Правосуддя 22.09.2015 12:19

Военный, з усією повагаю до Вас. Якщо б Ваш боєць розказав в ЗМІ, де Ви знаходитесь в АТО і на чому їздить підрозділ, що б Ви з ним зробили? А що зробили би зі ЗМІ, яке це опублікувало? Я як, жінка, відправляю зараз свого чоловіка на ротацію і думаю наразі про це. І цьому горе Сирожі дуже "вдячна", йому пообіцяли посади десь там за це інтерью, а інші хлопці повинні страждати. Там я б на місці СБУ, в яке він збирається, його і посадила б, за те, що патякає на руку сєпарам. Не треба тут писати, що всі хлопці проти Беркелі. Ті, хто прийшов з найперших, знають правду, а ті хто прийшов потім-це вигнані менти, які пришли бабки отримувати і на ротацію їх палкою не заженеш. Ви не боги, щоб судити, а взагалі скажу Вам так, незрозуміло плітки це чи не плітки. У кого правда, той і сильніший, а на місці Беркелі я б за такі статті навіть не парилась.

Дружина 22.09.2015 10:55

Ув.Андрей Михайленко ! Не в работе Вашей дело,а в том что пишете гадости на участников боевых действий и считаете, что эти поступки лучше лицемерной системы.Чем лучше? А сами почему не на АТО в роли бойца?Совместили бы свой гражданский долг с долгом журналиста,послужили годик или более а увиденное нам написали, если бы конечно желание не отпало.

Андрій Михайленко 22.09.2015 08:02

Маю бажання казати про проблеми, а не мовчати. Якщо когось зачепив, то Ваші проблеми. Хто себе уявляє частиною лицемірної системи, то мені з Вами не по шляху... Це робота в мене така, нічого більше...

Обычный 22.09.2015 05:20

Я уверен, есть очень много нынешних и бывших ментов, которые с огромным удовольствием поделятся правдой про тебя! Или тоже, мыльную статью про тебя напишут, с фактами и доказательствами! Завязывай со своими кляузами, а то потом стыдно будет перед всей редакцией!

Обычный 22.09.2015 05:12

Андрей Михайленко, по кличке "Диджус" и сам из бывших! Мстит всей милиции понемногу! Его просто за все время работы, гнобили, унижали, подкалывали и вообще, за идиота считали (кто не верит, пообщайтесь с ним). Он и кофеёк на всемизвестном киоске, возле милиции, всегда сам пил и что-то сам себе приговаривал! Ну, я думаю, достойного слушателя не находилось на такую светлую голову! Андрюша, вспомни все свои ментовские грехи, потом за чужие берись! А то во многих статьях, ты прям такой мастер! Нашёл смотрю себя! Борец с коррупцией блин! Может и грубовато, зато правда! Долго я читал твои стишки и уже смешно, когда ты, "бывший блюститель" высветляешь тут злостных коррупционеров за 5 рублей!

Дружина 22.09.2015 01:10

Ув.наш журналист, Андрей Михайленко, здесь оставляют свой коментарий люди разных профессий и у каждого свой сленг. Вы бы больше следили за своими ошибками ,на которые Вам указывают жители нашего города,а не за тем ,угадал Слава или нет.

Слава 21.09.2015 23:52

Я не годал,Я слушаю сплетни как И Спаниель

Андрій Михайленко 21.09.2015 22:05

Шановні коментатори ! Дякуємо Вам, що своїми коментарями підтримуєте актуальність піднятого питання по корупції в рядах міліції. Прошу Вас більш коректно висловлюватись. В іншому випадку будете йти в бан. Слава не вгадав із СБУ... на жаль.

Дальнобой 21.09.2015 22:05

А я знаю кто такой Олег Беркеля,мы с ним баранку крутили 20 лет и то что пишет этот "ЦЕНТРОВОЙ"(хотя раньше это была женская профессия)полная туфта.Не надо гнать всяким там х-м на нашего брата,нормальный он мужик.

Слава 21.09.2015 20:56

Я не знаю кто такой Беркеля,но я знаю кто такой Карайбида Сирожа.Балаболка из серии редких,когда Сирожа работал таксистом,все сплетни были о таксистах.Сейчас Сирожа троханьчик подрос,и судя повсему сплетни поднялись на уровень выше.В начале апреля,этого года, проезжая Крюковский мост, увидел Сирожу с автоматом в руках на блок посту,я прозрел.Кто вооще выдал ему оружее и взял на такую ответственую работу?А сейчас,судя по слухам,Сирожа собрался в СБУ потаму так и прогибается.Спаниелем был,спаниелем и остался. p.s.Спаниелем его окрестили таксисты,ибо все вынюхивал и сплетничал.

Центровий 21.09.2015 13:32

Насправді це лише вершина айсбергу.На рахунку цього горе-керівника(більшу бездарність на посаду командира важко було знайти),десятки фактів крадіжок,грабежів(отжиму),шахрайства та хабарництва. Людина,яка не приховує свої антиукраїнські настрої,не має жодних ідеалів,та радо б служила і Путіну і Гітлеру,аби лише мати можливість красти.А журналіст дійсно непрофесійний,все виглядає як плітки.

Иван Иванович 20.09.2015 22:40

Справедливый, а это твои оментарии по другой статье! Из которой видно, что Беркелю ты не знаешь. Ну , что, "ПЕРЕВОЗЧИК", КАК ЛЕГКО тебя разоблачили во вранье .

Иван Иванович 20.09.2015 22:34

Справедливый 06.07.2015 09:00 А кто это? От куда он взялся вообще! Где он служил до этого? Ну и вид у этого "копа"! А за сколько он пробежит 1 км., и сколько раз на турничке подтяниться, а образование у его какое? Проведите журналистское расследование и напишите! Мне очень интересно! Думаю по результатам всем будет все понятно!

Иван Иванович 20.09.2015 22:19

Не поленились, поехали фото сделали место нахождения постов, класс… Только информация не полная… нет фото место нахождения тостов в АТО , вот незадача, оплошали!!!!!!!!!!! И все машины выложили в интернет: марки, цвета и даже номера авто, те которые стоят на балансе и которые не стоят, и кто ездит на них, куда, где базируются в зоне АТО, я просто в « восторге». Два скромных вопроса: первый, какие полномочия имел этот боец давать интервью с предоставлением закрытой информации? И второй вопрос, какие полномочия имел журналист, выставлять эту информацию в интернет? Часом ли не в помощь сепарам? А это статья, уважаемые !!!

Иван Иванович 20.09.2015 22:18

А у меня есть вопрос к Справедливому! Это ты, знаешь, Беркелю 15 лет и даже как он заполняет документы , а я сужу по Твоему правописанию…… и мой тебе совет, учи Орфографический Словарь. Беря все во внимание, не тебе, Справедливый, судить о людях кто какой, а то рассусоливать все горазды . Далее по статье...... Позор «Программе плюс», и Вашему журналисту. Резонанс решили сделать опираясь на «Горошинський сільський магазин - місце, де можна дізнатись всі події»

Валерия 20.09.2015 21:53

Да уж конечно! Честно говоря я в полном шоке от прочитанного ! Знаю Беркелю много лет . А в желтую прессу верить не нужно, один сказал и все люди как стадо Баранов повелись . Для всех хорошим не будешь,даже если и не сделал ничего плохого.! Люди делайте выводы !

Правосуддя 20.09.2015 20:46

Справедлівій, Ви б, шановний, с такими звинуваченнями потихіше були. Те, що Вам Беркеля солі на хвіст насипав-самі розбирайтесь, а те, що факти є фактами, то зовсім інше. Мій чоловік служить в цій роті с самого початку і дуже багато розповідав, якими силами командиру давалося занування цього підрозділу, коли вони найперші поїхали в АТО і держава не дала їм нічого. Беркеля ходив і оббивав пороги своїх друзів і партнерів, за те, хлопці поїхали в АТО в кращих броніках і в повному комплекті амуніції, коли інші були в резинових тапках на передку і формі купленій за власний рахунок, і мій чоловік був ситий там. Вдягніть його тапки і пройдіть його шлях, потім і поговоримо. Якщо, мошенніки, то слідство розбереться, якщо коррупціонер-то також, а сидитіди вдома в теплі перед монітором і клацати фігню всі можуть!

Справедливый 20.09.2015 19:45

Ждем следующие епизоды! Я думаю их будет много! Кременчуг маленкий и все о всех знают! Шила в мешке не утаишь!

Справедливый 20.09.2015 19:42

Вопросов нет! Браконьеров ловить нужно и наказвать по закону! Но почему же пан Беркеля первым делом начал требовать плату за вылов рыбы??? А беркелю знаю лет 15, как перевозчика ОТЗЫВЫ https://lardi-trans.com/reliability_zone/view_response/14845919803, https://lardi-trans.com/reliability_zone/view_response/13766416048, https://lardi-trans.com/reliability_zone/view_response/14929763126, https://lardi-trans.com/reliability_zone/view_response/12036654958, https://lardi-trans.com/reliability_zone/view_response/16051179768 и это не все! Мошенники! Я знаю, что он даже документ без ошибок заполнить не может! Какой командир??? Кременчужанка и правосуддя родственники Беркели Вам не стыдно?

Правосуддя 20.09.2015 18:30

А це допит у слідчого цього пана Карайбіди? Якісь факти "бабка чула, хтось казав". Жителі Горошино теж "молодці",хай і їх перевірить прокуратура, за рахунок чого і якої кількості вилову риби (браконьєрства) під час нересту, вони собі там будинки бабахають і джипи з салону купують. Коли хлопці з Кременчука приїхали по наказу УВД туди ганяти тих, хто має там живі гроші. Справедлівій, чи є у Вас обгрунтовніші факти? Ви знаєте Беркелю? Служили з ним? Бо в нашій країні можна вірити тільки фактам. Ще дуже цікаво, шановна редакція, чому інтервью цей пан давав 6 липня, а оприлюднили аж 19 вересня? Шукали факти? чи інтервью замовне, як і більшість Ваших статей?

Справедливый 20.09.2015 11:41

Уважаемая Кременчужанка! Просветите как пришел в подразделение командир? Может кого-то другого гнать нужно? Кто-то пришел отжимать, воровать... Или я не прав?

Кременчужанка 20.09.2015 00:58

Да,похоже этот Карайбида ,он же «пацанчик-молодец» пришел в роту в 2015 году по объявлению в «Приватке»-за зарплатой. Ув. руководство данного подразделения гоните его в три шеи ,а то не дай бог в трудный час вот такое «недоразумение» окажется у кого-то из Вас за спиной

Справедливый 19.09.2015 22:13

Пацанчик молодец! Не побоялься! Правда и справедливость прежде всего!

Справедливый 19.09.2015 22:12

На турник его! 100 метровку и километр! Выполнит нормативы? Если да, то тогда я ему пожму руку!

Справедливый 19.09.2015 22:11

Справедливый 19.09.2015 22:06

Необразованный мошенник! Видел ему дали пистолет! Граната в руках обезьяны! Других слов нету!

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1058 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1946 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 915 0