Новини з 1996 року

Корові купили бика, в туалет - з бейджиком, а 8 березня - не в ресторані. Кременчук готується до Масниці

Валерія Макряшина 26 лютого 2019 17:10 1406 0

Традиційне опудало посеред площі, бик з коровою, чергування правоохоронців та сім біотуалетів.

Про це говорили сьогодні, 26 лютого, на засіданні організаційного комітету з підготовки та проведення етнодійства проводів зими та Колодія «Кременчуцька Масниця». Нагадаємо, захід відбуватиметься протягом трьох днів.

Починати його 8 березня, у вихідний день та поки традиційне свято всіх жінок, - не дуже символічно. Бо замість того, щоб отримувати квіти й піти в ресторан, жінок тягтимуть водити масові хороводи навколо Марени, яка стоятиме огороджена парканом на площі Перемоги і яку планують уже 10 березня благополучно спалити під оплески та веселі вигуки: "Ура, прощавай, зима!" Хоча прощатися з нею ще, за прогнозами синоптиків, зарано. 

Втім такі є традиції Масниці, яку цього року святкують з 4 по 10 березня. 

То що ж святкуємо та як святкуємо?

Великому посту передує Сирна седмиця, або Масниця, яку найбільш гучно святкують в останній день. З давніх-давен у слов'янських народів цей день символізував весняне пробудження природи. Це свято вважають язичницьким, і хоча воно є в православному календарі, проте так і не набуло релігійного змісту. У старовину ж у багатьох слов'янських народів було прийнято палити вогнище, стрибати через вогонь, очищаючись від усякої скверни, а потім палити в цьому ж вогні опудало Марени (або топити в ополонці, річці чи озері).

Масницю дуже широко святкували росіяни, західні слов'яни й південні слов'яни-католики, менш гучно — православні південні слов'яни і зовсім скромно - білоруси та українці. У Кременчуці ж це свято ми завжди відзначаємо бурхливо і з оплесками. Вже навіть солом'яній корові купили бика, точніше замовили, і вже наступної середи він приїде в Кременчук. Стоятимуть ці дві декорації по обидва боки від опудала й з ними можна буде сфотографуватися. 

 

 

На площі також планується встановлення торгових лотків, де традиційно насипатимуть та наливатимуть, тільки останнє робитимуть у пластикові стаканчики, бо знову ж таки за традицією скляна тара на святі заборонена. Будуть і млинці, якими пригощатимуть кременчужан. 

Також протягом трьох днів відбуватиметься святковий концерт, проходитимуть конкурси, зокрема колективні. Міцні чоловіки змагатимуться за титул найсильнішого — бігатимуть з мішками та триматимуть дерев'яні колоди. На засіданні зазначили, що участь у конкурсах можуть брати й чоловічі колективи місцевих комунальних підприємств.

Але навряд чи в них буде велике, а найголовніше — добровільне бажання взяти участь в естафетах, бо, як бачимо, в якому стані є наразі Кременчук, замало інтузіазму вони проявляють до власної роботи. Втім, можливо, до спортивних конкурсів у них ставлення інше, ну хоч у деяких так точно. 

 

 

Протягом трьох днів на площі чергуватимуть військові, поліція, швидка допомога та муніципальна варта. 

Також головуючий на комісії Руслан Проценко дав доручення КП "КАТП 1628", щоб на площі встановили 7 біотуалетів, один із яких буде для людей з інвалідністю.Також один туалет повинен працювати вночі. Втім це тільки для простих відпочиваючих.Організаторам заходу, в яких будуть бейджики, та представникам муніципальної варти "у справах" дозволили заходити у виконком. 

Наостанок на засіданні порушили питання про виділення на період святкувань додаткового транспорту, зокрема маршруток №№ 3-Б, 9, 15, 16. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 858 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1640 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 742 0