Новини з 1996 року

Корисні поради з психологічної допомоги воїну-захиснику

Едера Бедьо 19 січня 2016 11:51 887 0

Медичні працівники радять усім, хто знаходиться у зоні АТО, стежити за своїм станом. Важливим є не лише фізичний стан, а й психічне здоров`я людини. 

Багато військових після повернення додому не можуть вийти зі стану стресу та потребують реабілітації. Стресовий стан (СС) – це реакція психіки людини на подію, яка відбулася або відбувається в його житті. 

Прояви стресового стану.

Фізіологічні прояви: головний біль, безсоння, невизначений біль у ділянці серця, в животі, здуття кишківника (гази, метеоризм), діарея або закреп, сухість шкіри або, навпаки, підвищена жирність шкіри, тремтіння рук, мерзлякуватість, виділення холодного поту.

Емоційні прояви: дратівливість, часті зміни настрою, пригнічений емоційний стан, різка зміна звичок, уповільнення реакції або, навпаки, прискорення, підвищена тривожність, нав’язливі думки, слова, дії (як правило, вони пов’язані з екстремальною подією), категоричність у висловлюваннях, схильність до алкоголізму та наркоманії, відсутність бачення власного майбутнього, думки про самогубство, спроби самогубства.

Соціальні зміни при СС: нелагідність у сім’ї та колективі, відмова від колишньої середовища спілкування, схильність до сварок, замкнутість, схильність до прояву агресії стосовно інших людей.

Дії при виявленні СС:

- При першій можливості звернутися до офіцера, психолога або медичного працівника!
- Потрібно обов’язково розпочати неформальне спілкування з військовослужбовцем, відволікаючи його увагу від подразника, який викликав цей стан. 
- Зупинка негативних думок. 
- Якщо є можливість, перемістити в інше місце перебування. 
- Дати випити води або чаю (трав’яні чаї). 
- Дозволити військовослужбовцю емоційно “розрядитись” (проявити накопичені емоції гнів, злість тощо). Якщо він сам цього зробити не може, спонукати його до цього. 
- Виконати дихальні вправи (наприклад, посадити у зручне положення, попросити зробити глибокий вдих, затримати дихання на 5 сек. і порціями, ривками видихати. Повторити декілька разів). 
- Не допустити виникнення почуття самотності і занурення в цей стан. 
- Надати можливість відпочити. Створити умови для розслаблення м'язів.

 

Теги: Підтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1197 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2196 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2811 0