Новини з 1996 року

Контроль за корозією трубопроводів теплопостачання та сучасні методи оброблення води - нові ДБН

Марина Баніт 30 липня 2018 16:43 796 0

Як відомо, не тільки в Кременчуці, але й у багатьох містах України мережі теплопостачання дуже часто рвуться. Викликано це зношеністю. 

«Раніше в ДБН щодо теплових мереж були прописані рішення та методики виявлення корозії труб та оброблення води. Але вони вже достатньо застарілі й сьогодні на практиці потрібне більш якісне запобігання можливих аварій. Ми переглянули ці норми та в нових змінах до ДБН ввели необхідність проводити систематичний контроль корозії труб шляхом встановлення спеціальних датчиків контролю за корозією та впровадження сучасних методів оброблення води. Це може позитивно вплинути на якість надання послуг з теплопостачання, так як кількість поривів та можливих аварій буде зменшуватися», - розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновило державні будівельні норми, зокрема, впровадило нові зміни в ДБН В.2.5-39-2008 «Теплові мережі» для покращення їх стану та мінімізації можливих поривів та аварій на трубопроводах. А саме – ввело систематичний контроль за внутрішньою корозією трубопроводів та використання сучасних методів обробки води.

Такі зміни дозволять підвищити строк безаварійної експлуатації трубопроводів та зменшити витрати на їх ремонт.

Згідно зі змінами у ДБН, систематичний контроль за внутрішньою корозією трубопроводів встановлюється за індикаторами внутрішньої корозії та за допомогою корозиметрів і датчиків швидкості корозії. Для захисту від внутрішньої корозії трубопроводів слід застосовувати установки магнієвого захисту.

Зміна в ДБН офіційно вступила в дію з 1 липня 2018 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 527 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1271 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 956 0