Новини з 1996 року

Конфіскованих у кременчужан пекінесів і пуделів не продаватимуть, а віддаватимуть у притулок

Валерія Макряшина 26 червня 2020 10:10 2658 0

Кабмін схвалив постанову Міністерства юстиції, яка регулює порядок розпоряджання майном, конфіскованим за рішенням суду й переданим органам виконавчої служби. Ідеться в цій постанові, зокрема, про домашніх тварин боржників, яких відтепер не виставлятимуть на продаж, а безкоштовно передаватимуть у притулки чи інші відповідні заклади.

Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Відтепер коти, собаки та інші домашні тварини, конфісковані у власників за рішенням суду, будуть безоплатно передаватися притулкам для тварин або іншим установам для утримання тварин.

Також не будуть виставлятися на продаж дикі тварини - їх безоплатно будуть передавати притулкам для тварин, зоологічним паркам або іншим установам для утримання тварин.

У нашому випадку це комунальне підприємство - притулок для тимчасового утримання тварин "Спецсервіс Кременчук", вольєри в якому наразі вкрай переповнені. Але саме туди, згідно з рішенням суду, потраплять породисті коти (мейн-куни, персидські, сіамські) та собаки (пекінеси, пітбулі, чихуа-хуа тощо). І, звісно, ніхто корм таким тваринам, відповідно до їх вподобань у притулку, який живе практично за рахунок волонтерів, не куплятиме.

І тут можна собі уявити реакцію конфіксованих тварин, які їстимуть те, що і всі інші 200 вихованців Спецсервісу зі сподіванням, що їх таки забере назад господар. А він навряд чи забере, тому ці тварини ризикують опинитися на вулиці з жовтенькою кліпсою у вусі. Тут вже як пощастить, а пощастить у першу чергу мейн-кунам і далматинцям, яких у першу чергу заберуть.

«До сьогоднішнього дня правила, які регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали жодних особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або ж домашніх тварин… Про добробут тварини мова не йшла. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажу диких та домашніх тварин через аукціони більше не буде», — зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Крім цього, постанова передбачає, що нереалізовані у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», сільськогосподарські тварини безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого порядку.

Наразі, як зазначив міністр, мали продати на аукціоні трьох левів, шістьох ведмедів, кількох пітонів і собаку.

Нагадаємо, що в травні ЗМІ розповіли про скандальні факти конфіскації собак у боржників та їх продаж на аукціоні через систему СЕТАМ. Після цього зоозахисники розпочали аналіз юридичної складової ситуації та світового досвіду.


 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 433 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 390 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 439 0