Новини з 1996 року

Комунальники знову злили КрАЗ: наплювали на всі знижки і обрали найдорожчу пропозицію на базі МАЗ

Валерія Макряшина 10 серпня 2020 11:10 1525 0

Полтавське комунальне автотранспортне підприємство -1628 знову злило наш Кременчуцький автомобільний завод, замовивши собі три самоскиди та один сміттєвоз із заднім завантаженням СБМ-303/1 на шасі МАЗ-5340 (18 м³) за понад як 3 мільйони гривень кожен. 

І це все при тому, що пропозиція кременчужан на спецтехніку була значно дешевшою за пропозицію остаточного переможця у відкритих торгах, які відбулися днями на платформі відкритих закупівель Prozorro. 

6 та 7 серпня Полтавське КАТП-1628 уклало 4 договори на великовантажні мототранспортні засоби.  Три самоскиди та один сміттєвоз на базі білоруських МАЗів обійшлися Полтавському КАТП в 13 мільйонів 562 тисячі 100 гривень.

Відомо, що кошти на техніку виділені комунальникам з місцевого бюджету і відповідно до оприлюднених у період ауціону пропозицій, а їх було чотири, їм пропонували величезну знижку, а відтак зекономити два-три мільйони. 

Втім, вони від даних пропозицій відмовилися і обрали переможцем київське ТОВ "ТД "Будшляхмаш", яке не торгувалося і запропонувало за самоскиди і сміттєвоз не набагато нижчу за оголошену комунальниками суму. 

За умовами договору, поставити спецтехніку на базу КАТП-1628 фірма має протягом двох днів після отримання заявки від замовника і більш за все ця техніка вже готова (зібрана) і просто чекала оголошення тендеру Полтавським КАТП. 

Варто зазначити, що сміттєвоз із заднім завантаженням СБМ-303/1 повинен бути на шасі МАЗ-5340 (18 м³), тобто на шасі не вітчизняного виробника та з обладнаний відвалом.

Він коштуватиме 3,1 млн грн, а три самоскиди на шасі МАЗ-5340С5 (20 м³), обладнані кран-маніпуляторами з грейферним захватом Palfinger та відвалом витратять майже 3,5 млн грн.

Щб укласти договори саме із київським ТОВ, КАТП відхилило значно дешевші пропозиції (ви можете їх побачити під головним фото). Причинами стали невідповідність або нестача документів.

Кременчуцький "АвтоКрАЗ" традиційно намагався оскаржити умови тендеру.

"З метою розширення кола можливих учасників закупівлі та недопущення дискримінації по відношенню до українських виробників автомобільної техніки, просимо Вас внести зміни до технічного параметру....", - ідеться у скарзі. Але отримав відмову з пропозицією, яка повна лицемірства, мовляв "будемо раді бачити Вас серед учасників процедури!"

Серед відхилених також ще одна компанія з Дніпра — ТОВ «Гарант преміум опт» (техніка на шасі МАЗу). 

І зрозуміло тут кременчужанам має бути одне. Кременчуцькі пропозиції з величезними (збитковими для самих себе) умовами не цікавлять міських і обласних чиновників.

Це факт! Бо тут справа не у техніці, а у бізнесі та політичних війнах, які, на жаль, не приведуть ні до чого конкретного, окрім продовження затримки зарплат працівникам "КрАЗу" і скорочення робочих місць на Кременчуцькому автомобільному заводі, яке до того в результаті призведе.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 288 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 614 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 760 0