Новини з 1996 року

Комунальне підприємство «ШРБУ» не зацікавлене в економії бюджетних коштів

Ксенія Омельченко 13 квітня 2018 16:11 946 0

Громадська організація "Кремінь.Антикор" оприлюднила інформацію про нещодавній аукціон на закупівлю бітумної емульсії (загалом 60 т), яка буде використовуватися під час ремонту доріг. 

Як зазначають активісти, замовником закупівлі стало комунальне підприємство «КПС ШРБУ». Очікувана вартість закупівлі – 900 000 грн. Усього в тендері взяли участь лише 2 фірми – ТОВ «Торговий дім «Біоіл» та ТОВ «Укрбітінвест».

Відкриті торги проходили таким чином: протягом 3-х раундів електронного аукціону жоден з учасників торгів не змінював суму своєї першочергової заявки – ТОВ «ТД «Біоіл» запропонувало 895 000 грн., тоді як ТОВ «Укрбітінвест» - 899 000 грн.

Виходить, що сума економії даної закупівлі (різниця між очікуваною вартістю та переможною пропозицією) склала 5000 грн., або 0,55 %.

На думку активістів, це не найкращий результат у плані економії бюджетних коштів, враховуючи те, що був проведений аукціон.

До речі, переможець аукціону - ТОВ «ТД «Біоіл», згідно з даними YouControl, зареєстроване у м. Чигирині Черкаської обл., проте засновник юридичної особи - Шульга Геннадій Олександрович проживає у Кременчуці.

Щодо іншого учасника - ТОВ «Укрбітінвест», то вказаній фірмі лише 4 місяці з дати державної реєстрації.

Ще один фактор, який свідчить на користь «непрозорості» вказаної закупівлі, – рівень підготовки учасників торгів та їхній підхід до процесу оформлення документів тендерної пропозиції.

Так, однією з обов’язкових умов для участі у вказаних відкритих торгах є забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником шляхом надання банківської гарантії на суму 27 000 грн. ТОВ «Торговий дім «Біоіл», переможець торгів, з цим завданням повністю впоралося – надало всі необхідні документи, тоді як ТОВ «Укрбітінвест», за інформацією "Кремінь.Антикору", навіть не намагалося отримати таку гарантію у фінансових установах.

Взагалі, довідки, які були надані ТОВ «Укрбітінвест» у складі тендерної пропозиції, не містять жодної чіткої та конкретної інформації та були складені в загальному вигляді. Так, наприклад, у довідці про матеріально-технічну базу вказаний учасник зазначив, що в нього є і необхідний транспорт, і приміщення для зберігання товару, проте що це за транспорт і де знаходиться база - не повідомив. 

Дивним здається і надана ТОВ «Укрбітінвест» інформація про аналогічні договори, які б підтверджували наявність необхідного досвіду в поставці такого роду товару (бітумної емульсії). Знову зауважимо, що фірма зареєстрована лише 08.12.2017 року.

Так от, у вказаній довідці представники цієї фірми повідомляють про «наявність досвіду виконання аналогічних договорів», але «ТОВ «Укрбітінвест» не має можливості надати інформацію щодо контрагентів за вищезгаданими договорами». Проте, як вони зауважують, обов’язково таку інформацію нададуть, якщо їх буде визнано переможцем у тендері.

За даним фактом представники ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» обов’язково звернуться до відповідних контролюючих органів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 359 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1096 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 806 0