Новини з 1996 року

Комунальні тарифи. Епізод 2.1. ГАЗ. "Кременчукгаз" вимагає спростувань. Але є декілька "але". ДОКУМЕНТИ

Андрій Михайленко 19 жовтня 2015 10:15 2472 0

Нещодавно ми робили публікацію "Комунальні тарифи. Епізод 2. ГАЗ. "Кременчукгаз" та його незаконні заробітки. ДОКУМЕНТи", де ми розповідали про незаконне справляння з населення плати за огляд у приватних будинках димоходів та вентиляційних каналів приватним підприємцем усупереч положень. 

Нагадаємо, що позиція невдоволених людей щодо незаконності оплати вказної послуги базується на тому, що таку роботу мають безкоштовно проводити працівники ПАТ "Кременчукгаз", згідно з пунктом 14 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання. 

Перед таким періодичним оглядом споживачі отримують попередження, де акцентується увага на тому, що до ПАТ "Кременчукгаз" необхідно надати акти перевірки димових та вентиляційних каналів. Самі попередження скріплені штампом ПАТ "Кременчукгаз" із зазначенням контактних даних пічника В.В. Яцури, котрий є фізичною особою-підприємцем та здійснює за плату  періодичні огляди. 

Спираючись на вказані дані відносно пана Яцури у попередженнях споживачам, котрі слід вважати офіційними документами (оскільки є штамп підприємства), ми обгрунтовано схилились до думки, що на ПАТ "Кременчукгаз" існує схема незаконного заробітку. 

Щоб було більш зрозуміло, ще раз показуємо попередження та акт перевірки.

 

 

З приводу вказаної ситуації ми спробували отримати коментар від представників ПАТ "Кременчукгаз", однак голову правління підприємства пана Оксененка ми не змогли побачити у визначені години прийому. Натомість нещодавно отримали листа, де нас просять спростувати, як вважає пан Оксененко, недостовірну інформацію у статті "Комунальні тарифи. Епізод 2. ГАЗ. "Кременчукгаз" та його незаконні заробітки".

 

ПОЗИЦІЯ "КРЕМЕНЧУКГАЗУ"

Для себе у  листі ПАТ "Кременчукгаз", датованому 15.10.15 року, ми виокремили для себе ключові моменти. 

"Громадянин Яцура В.В. не є і ніколи не був ні штатним працівником, ні представником нашого підприємства, свою діяльність з надання населенню послуг із перевірки технічногго стану димових та вентиляційних канлів, здійснює на підставі відповідного дозволу територіальних органів Держгірпромнагляду, маючи для цього власну матеріально-технічну базу та власний підготовлений персонал",  - зазначає у листі голова правління ПАТ "Кременчукгаз" пан Оксененко Б.В.

Спираючись на дане формулювання, редакція відмовляється від позиції щодо існування незаконної схеми заробітку на ПАТ "Кременчукгаз", але як щодо змісту самих попереджень споживачам? 

Із відповіді підприємства виходить, що вказані попередження є підробними, оскільки Яцура не є пічником підприємства. В залежності від того, хто здійснює підробку попереджень (просто невідомі особи/працівники підприємства із застосуванням печатки підприємства), кваліфікація злочину може бути або за статтею 358 Кримінального кодексу, або ж за статтею 366. 

Підприємець Яцура зазначає з цього приводу, що питання виготовлення  попереджень слід віднести до "Кременчукгазу", які мають чітко зазначати, що пічник В.В.Яцура є стороннім виконавцем - підприємцем, який здійснює свою діяльність у Крюкові.

 

ЧОМУ ПЕРЕВІРКУ ДИМОХОДІВ СЛІД РОБИТИ ЗА КОШТИ ПАТ "КРЕМЕНЧУКГАЗ"

Аргумент перший. "Поняття "перевірка димових та вентиляційних каналів" є ширшим поняттям, ніж "перевірка їх на наявність тяги", - зазначив у своєму листі пан Оксененко. Отже, підприємець Яцура виконує роботу, яку має безкоштовно проводити за власний рахунок ПАТ "Кременчукгаз". Підприємство вже частково визнало один із підпунктів пункту 14 Типового договору.

Зверніть увагу, що в самому  акті перевірки пункт 9 якраз і має назву "тяга на час перевірки". Тобто "Кременчукгаз" уже має оплачувати послуги ФОП Яцури В.В.

Аргумент другий. Пункти акта перевірки 1,2,3,4,5,6 та 8 слід розглядати як фактори, що впливають на наявність тяги. Але й це ще не все. 

 

 

Аргумент третій. У "Кременчукгазі" стверджують, що перевірка швидкості руху газів та повітря у димових та вентиляційних каналах здійснюється із застосуванням анемометра. 

Але, як пояснили споживачі газу, представники підприємця Яцури В.В., які заповнюють акт перевірки, лише проглядають вентканали за допомогою дзеркала, а анемометр жодного разу не використовувався, якщо виходити зі свідчень пана Косих та Дяченка  (з 05:30 хвилини відеоінтерв'ю).

Сам же Яцура вказує, що трикратність повітрообміну по суті являє собою індивідуальний розрахунок, котрий буде буде правильним за наявності певних факторів, у яких спецаліст пересвідчується на місці. Серед таких факторів: 1. температура всередині та надворі; 2. стан каналів.

 

 

Як зазначають пан Косих та Дяченко, вони відмовилися оплачувати роботу представників підприємця Яцури, яка має виконуватись за рахунок ПАТ "Кременчукгаз". Окрім того, наступного року таких відмов серед мешканців Крюкова може стати іще більше.

Пан Вадим Яцура погоджується, що питання оплати його послуг або ж інших подібних виконавців, є прерогативою власника будинку, де робиться перевірка. 

Оскільки ПАТ "Кременчукгаз" не має відповідних ліцензій та дозволів на перевірку димоходів та вентканалів, таку роботу здійснюють виконавці (з відповідними дозволами), такі, як ФОП Яцура В.В.

Питання оплати робіт за пунктому 14 Типового договору (на наявність тяги) слід адресувати підприємству "Кременчукгаз".  

 

 

ЗРЕШТОЮ

Типові договори слід переукладати, оскільки питання оплати перевірки димових та вентиляційних каналів виписано вкрай неоднозначно. 

Зрештою питання оплати робіт з технічного огляду є виключно прерогативою споживачів та виконавців перевірок - ПАТ "Кременчукгаз" тут не присутній, а мав би.

З цього приводу редакція звертається до ПАТ "Кременчукгаз"  з проханням пояснити свою позицію із вказаного питання. 

Теги: Комунальні послугиЕкономіка КременчукаКомунальні тарифи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись