Новини з 1996 року

Комунальні платежі для українців можуть зрости більш ніж на 200 гривень

Валерія Макряшина 14 листопад 2017 17:13 554 0

До цього може призвести ухвалення Верховною Радою законопроекту №4028, що стосується переробки сміття.

Законопроект у тому вигляді, в якому він є зараз, передбачає переробку пакувального матеріалу фірмами-виробниками. Але не всього обсягу, а тільки той відсоток, який можна використовувати повторно.

Чек за утилізацію інших відходів буде включений до суми комунальних платежів. За попередніми підрахунками, ця послуга може обійтися більш ніж у 200 гривень на кожну людину. Такий підхід буде вигідний виробникам, але зовсім не потішить громадян.

Законопроект орієнтується на вимоги виробників, охочих мінімізувати витрати. Так його вже підтримали впливові лобістські бізнес-асоціації: Європейська бізнес-асоціація, Американська Торгово-промислова палата, а також Асоціація пакувальників, куди входять: "Тетра Пак", "Кен-Пак", "Carlsberg Ukraine", "Крафт Фудз Україна", "Сандора" "Нестле Україна" та інші великі виробники упаковки.

Як заявляла раніше автор законопроекту Олена Бабак, "бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він буде шукати оптимальні й дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки".

Позицію виробників упаковки підтримують і інші автори законопроекту, серед яких: Анатолій Матвієнко, Тетяна Острикова, Олег Кришин, Остап Еднак і скандальний Борис Розенблат.

У той же час в парламенті заспокоюють, кажучи, що проект закону навряд чи буде підтриманий. Як альтернатива пропонується комплексне вирішення проблеми сміття - пакет законопроектів про переробку відходів: № 4835-д, 4836, 4837, 6602.

Даний пакет законопроектів передбачає запуск комплексної системи поводження з відходами, створення нової галузі переробки відходів, будівництво сучасних переробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання еко-дизайну упаковки і товарів.

Однак головне, як каже один з авторів пакета законопроектів, народний депутат Дмитро Білоцерківець, комплексна система поводження з відходами не передбачає фіксованого комунального платежу за переробку сміття.

Споживач буде платити тільки за те, що купує. У вартості товарів це складе в середньому не більше 10 копійок на одиницю товару.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись