Новини з 1996 року

КОМУНІСТИ «ЗА». КОМІСІЯ МІСЬКРАДИ ДАЛА ДОЗВІЛ НА ПОЧАТОК ВІДНОВЛЕННЯ СОБОРУ НА ПЛОЩІ В ЦЕНТРІ КРЕМЕНЧУКА

Олександр Курилов 11 вересня 2015 14:39 906 0

Депутатська комісія з екології та земельних ресурсів винесе на розгляд чергової сесії міськради питання про надання згоди на відтворення Успенського собору на площі Перемоги, однак саму справу, ймовірно, утоплять у бюрократії.

Це засідання земельної комісії міськради сьогодні, виступи представників міськвиконкому, пояснення благочинного Кременчука й Кременчуцького району УПЦ КП отця Володимира й голос «за»  від того, хто мав бути першим проти.

Серед неочікуваного - майбутню відбудову міського Собору підтримав представник земельної комісії і єдиний комуніст у міській раді, пенсіонер Володимир Шапран.

З пояснення представника Української Православної церкви Київського патріархату отця Володимира, храм, який планується відновити громадою УПЦ КП, буде такого ж розміру й за такими ж кресленнями, що існував раніше. Тож споруда матиме площу 30 на 30 метрів. Висота - 21 метр. Відновлюватимуть будівлю за фотокопіями креслень автора – архітектора Кваренгі, хоча самі креслення зруйнованого  кременчуцького храму  знаходяться у Ватикані.

Про що слід сказати – рішення, яке пропонує міськвиконком затвердити з цього приводу депутатам, на погляд репортера, означає лише одне. Релігійній громаді УПЦ КП Кременчука доведеться зіштовхнутися з бюрократією в повному обсязі.

Причина останнього – для відновлення храму потрібні довідки з Полтави, з Мінрегіону й лише після їх отримання вже наступним, невідомо яким рішенням сесії, нові депутати міськради, можливо, виділять землю релігійній громаді в постійне користування.

Про що слід додати – це відновлення храму сьогодні і яким його бачать у церкві. За словами отця Володимира, мова тут про таке.

Для відбудови собору планується залучити кошти  Української Православної церкви Київського Патріархату, кошти місцевих спонсорів і гроші, які, можливо, надасть Німеччина. За існуючими даними, Успенський собор підірвано у 1943 році в часи окупації й сьогодні є спеціальна програма, за якою німці допомагають відновити зруйновані церкви.

 

Фотоколаж: Євген Безштанько

 

Теги: Відродження Свято-Успенського соборуКультура КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись