Новини з 1996 року

Кому дякувати за благоустрій Міського Саду? Активістам надали відповідь

Марина Баніт 30 вересня 2017 09:00 989 0

Кременчуцькі активісти подали запит до міськвиконкому стосовно парку "Міський сад" і вже отримали частину відповідей. Як завжди, відповідь про все і ні про що. Але не все пропало, є і дещо цікаве.

Як відомо, активістів цікавить питання, чи відповідним чином директор парку дбає про пам’ятку природи? І от що виходить з тексту.

Сам парк «Міський сад» є об’єктом природно-заповідного фонду – комплексною пам’яткою природи місцевого значення.

Тож свого часу було утворено комунальне підприємство «Міський сад». А на посаду директора був обраний Віталій Дедюрін. І так сталося, що саме проти його скандальної кандидатури протестували ще тоді журналісти та активісти, деякі депутати. Вони знали про випадок, коли Дедюрін, працюючи директором цвинтаря, перед самісіньким похованням закопав вириту яму через претензії по оплаті. Тоді це був гучний скандал. Такі ж гучні скандали були й на попередніх його місцях роботи.

Непокоїла кременчужан і доцільність створення в парку окремого комунального підприємства з директором. Тоді противники роздуття комунального штату висміювали це так: «Треба в кожному туалеті по директору поставити».

 

З часом новоспечений директор уже не могили закопував, а ганявся за відвідувачами парку, принижуючи їх та псуючи майно на відеокамеру. Відео ж викладав у соцмережі.

Тепер його роботою цікавляться знову активісти та журналісти.

Що розповіли в листі активістам? На запит Анни Бутової надійшло таке.

На 2016-2020 рік було заплановані заходи по Міському саду:

Перше - реконструкція та поліпшення стану самого ставка, а також реконструкція комплексної пам’ятки природи місцевого значення. За це відповідає Кременчуцьке міське управління капітального будівництва.

Друге - мова йдеться про утримання території парку, а тут уже все покладено на КП «Міський сад», тобто на Дедюріна та на його підопічних.

Так міськвиконком повідомляє про те, що роботи з благоустрою технічного стану ставка вже закінчено в повному обсязі – проведено розчищення і поглиблення дна. І неозброєним оком у цьому можна переконатися, відвідавши парк.

Але, як пишуть далі, вони нещодавно згадали, що забули про озеленення парку і в проектно-технічну документацію не було внесено це питання. Тож у 2017 році було проведено коригування даного технічного проекту, але «на даний час триває реалізація відкоригованого проекту». Чи пов’язана ця корекція з тим, що нещодавно випливло з роботи комунального закладу, а саме: непорядок із закупівлями, про які повідомили активісти громадської організації «Антикор», - не пояснено.

Далі - краще! Вони пояснюють, що ще в 2015 році було введено в експлуатацію першу чергу виконаних робіт, які пропонувалися, а саме:

Реконструкція будівель і споруд,

 організація рельєфу,

 знесення дерев у незадовільному стані,

улаштування покриття алей та майданчиків,

 реконструкція елементів озеленення, у відповідності з історичними даними,

а також улаштування бетонного вимощення та переобладнання зовнішніх інженерних мереж з урахуванням збереження існуючих цінних зелених насаджень.

І якщо ви не знали – в парку все це вже є! Чи немає? Здається, немає багато чого з цього списку.

А парк, до речі, простягається до паркану, а не тільки навколо озера.

Також у тексті додається: «Всі заходи передбачають подальше збереження та поліпшення стану навколишнього середовища».

Подальша реалізація планується у 2017-2018 році. Але що передбачає друга частина – наразі невідомо.

Відомо, що КП «Міський сад» створено 30 серпня 2016 року. Існує з того часу і програма утримання парку, яку всі дуже хотіли б побачити, але на сайті міськвиконкому розділу КП «Міський сад» з повною звітністю немає.  Ця інформація засекречена. Натомість є сторінка Дедюріна у ФБ, на якій він розповідає про те, що творить у парку.

Те, що директор не дбає про рослини, – не потребує доказів, але цікаво, чи звітує він про те, що дерева розсипаються, молоді насадження сохнуть десятками, посаджені квіти в’януть без поливу на сонці через кілька днів? А це все ще й грошей коштує.

Також очевидно й те, що частина парку біля ставка, яку обладнало Кременчуцьке міське управління капітального будівництва (не директор парку, як він собі це приписує!!!), приваблює відвідувачів. У той самий час благоустрій іншої території бажає покращень – доріжки, туалет, майданчик (якого взагалі немає) у відверто жахливому стані. Будівля, яка потребує уваги, вже перетворилася на просторий туалет.

Що дійсно робиться Дедюріним – це догляд за птахами. Він цілодобово знімає себе на фоні птахів.

Тобто єдине, чим зайнятий директор, – птахи. Інші працівники парку, ймовірно, прибирають після птахів, поки Дедюрін знімає. А птахи, ймовірно, на балансі не числяться, з огляду на відповідь виконкому. Їх не взяли на облік.

Досі не вдається отримати відповіді на питання: яким чином обліковуються на підприємстві птахи – 4 лебеді, кілька качок, риба в ставку, свині, які пожили в парку кілька днів? Невідомо й те, чи є у підприємства будь-яка бухгалтерія, згідно з якою ведеться господарський облік витрат на утримання птахів та худоби. Невідомо, з яких коштів сплачуються витрати на човен, за допомогою якого дбають про птахів та ставок.

Але відомо, що дорослих лебедів місту подарувала сім’я Погрібних.

З того, що повідомила кореспонденту пані Юлія Погрібна, їхня сім’я й досі бере участь у постачанні корму для лебедів та оплаті пального для човна.

За словами ж самого Дедюріна, молодий приплід - близько 15 лебедів - був так само безкоштовно переданий Погрібним. Ще 7 пташенят готуються до переїзду.

У той самий час депутат Оксана Піддубна повідомила, що необгрунтовано великі суми коштів виділяються на парк «Міський сад» з бюджету. Так остання сума була – 340 тисяч гривень.

Також громадська антикорупційна організація оприлюднила інформацію про те, що:

«12 липня 2017 року на сайті публічних закупівель Prozorro був опублікований звіт про укладену угоду між КЗКіВ «Міський сад» та ТОВ «Голландські троянди» (директором якого є Погрібний) на поставку розсадницької продукції на загальну суму 111 425 грн. (посилання на відповідний тендер - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-12-001248-b). 

«Проаналізувавши за допомогою відкритих джерел середньоринкову вартість усієї групи зелених насаджень, що мають бути поставлені до Міського саду, із ціною, вказаною ТОВ «Голландські троянди» у специфікації до договору поставки, члени ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» дійшли висновку, що загальна вартість розсадницької продукції за окремими групами товару завищена більш ніж у декілька разів та не відповідає актуальним ринковим цінам. Загалом вартість поставки за всіма найменуваннями та в кількості, вказаними у специфікації, у разі ефективного менеджменту з боку посадових осіб КЗКіВ «Міський сад» у плані пошуку постачальників з більш адекватними цінами не повинна була перевищити 50-60 тис. грн.»

Також директор комунального підприємства «Міський сад» заявив, що свиней парку подарував теж його близький знайомий.

Отже, ремонтні роботи в парку проводилися виключно Кременчуцьким міським управлінням капітального будівництва.

Працівники парку займаються доглядом.  А навіщо потрібний директор у даному закладі? Може, праві були активісти на початку створення КП?

Чи не даремно сплачуються гроші на заробітну плату, якщо директор усе, що робить, – це доглядає за птахами, яких наче й подарували місту, але не взяли на облік? Директор годує птахів за благодійність, щиро надану Погрібними. При цьому немає доказів, що ця благодійність була зафіксована. Немає й жодних пояснень, чому приплід птахів та свиней директор віддає начебто безкоштовно невідомо куди і на яких підставах. Невідомо, чому директор парку наполягає на неофіційних умовах благодійності?

Невідомо, чому в парку не зробили якісні доріжки, туалет та дитячий майданчик, який є в планах, але в той самий час почали завозити тварин. Невідомо й те, чому благоустрій почали із закупівлі нових рослин до того, як подбали про старі вікові дерева.

Але це все зрозуміло. Для ведення комунального закладу треба відповідати професіональним вимогам.  Передусім, чесності. А це вже не із селфі-палкою бігати. І комунальний заклад на те й комунальний, щоб відгородитися від приватного бізнесу та вести прозору бухгалтерію. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 157 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 562 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1301 0