Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Комісія з області проведе перевірку екології на 5-и підприємствах Кременчука. СБУ теж відреагує

Олександр Курилов 14 липня 2016 17:34 1051 0

Управління екології Полтавської обласної адміністрації отримало дозвіл з Мінекології на проведення позапланової перевірки п’яти кременчуцьких підприємств: «Кременчуцька ТЕЦ», ПАТ «КЗТВ», ПАТ «Укртатнафта», пропарювальної станції…

Відповідний дозвіл для перевірки  в області отримали вчора, розповів на засіданні депутатської комісії міськради з питань земельних ресурсів та екології керівник відділу екологічної безпеки виконкому Олексій  Федюн. У той же час він не назвав точну дату перевірки, зваживши, що рішення прийматимуть на обласному рівні…

Це засідання депутатської комісії сьогодні у мерії, на якому депутати розбирали скаргу громадян, що увійшли в об’єднання «За чистий Кременчук». Громадяни ж просили навести лад зі шкідливими викидами й не тільки.

Першим, з чого почали депутати міськради, – зі з’ясування кількості штатних екологів, які у міськвиконкомі відповідають за екологію й контролюють шкідливі викиди підприємств.

З’ясувалося, що таких штатних працівників у мерії міста – вісім. З них четверо у самому відділі екологічної безпеки. Ще стільки ж -  у комунальному підприємстві, яке опікується пересувною екологічною лабораторією.

Інше, що зрозуміли, – вся екологічна інформація має оприлюднюватися на сайті міськради, але це буде колись -  у незрозумілій перспективі. А так – сьогодні екологічна лабораторія по місту їздить і щось міряє. В окремих випадках перевищення викидів знаходять і тоді керівник відділу екологічної безпеки міськвиконкому Олексій Федюн пише таємні звернення в СБУ.

При чому тут СБУ - бо, на думку чиновника, викиди відбуваються вночі й увечері, і мало що може бути. Можливо, диверсанти  вночі спеціально отруюють повітря у Кременчуці.

Щодо іншого, то це вже справи фінансові. Тож депутати Кременчуцької міськради вже знають, що комунальна екологічна лабораторія виконує приватні замовлення не гірше будь-якого ТОВ, яке розробляє норми викидів для підприємств.

За це – використання комунальної техніки у власних бізнес-справах - бізнес-екологи міськвиконкому отримують зарплату. А там, де грошей цим чиновникам не вистачає, їх дають з міського бюджету.

У підсумку ж – усе добре. І комунально-приватний екологічний бізнес мерії  квітне, й скарги мешканців Кременчука теж.

А нині у міськраді – поки що лише мрії. І вони у начальника відділу екологічної безпеки мерії такі. По-перше – слід поставити датчики на труби, аби інформували автоматично про перевищення викидів (скільки це коштує – ніхто не знає).

По-друге – мерія має направити лист директорам підприємств, аби ті при несприятливому напрямку повітря терміново зменшували потужність своїх підприємств.

Що у підсумку – на це запитання відповісти важко. Однак, вочевидь, першим, що зробить комісія міськради, – надасть лист ініціаторам  групи  «За чистий Кременчук», що частину заходів, які вимагали громадяни, – виконано. Зокрема, будуть перевірки. А от з іншим – не все так добре.   

 

Теги: Екологія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 777 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1462 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1472 0