Новини з 1996 року

Комісія визначилася з новими назвами 12-ти кременчуцьких вулиць. Черга за міською радою

Віктор Крук 12 травня 2016 17:33 593 0

У Кременчуці триває виконання закону про декомунізацію щодо перейменування вулиць, які пов’язані з комуністичним минулим.

 

Сьогодні, 12 травня, в мерії пройшло засідання комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у Кременчуці з запрошенням представників громадськості міста. На ньому були розглянуті питання щодо завершення виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в плані перейменування 12 вулиць, провулків та проїздів Кременчука, які досі носять назву комуністичних діячів чи символів.

Головуючий на засіданні секретар міської ради Юрій Гриценко проінформував, що робота з перейменування міських вулиць наближається до кінця – вже перейменовано більше 100 вулиць, залишилося знайти назви для 12 вулиць, назви яких підпадають під норми вищеназваного закону. При обговоренні враховувалися результати інтернет-голосування, яке тривало з 22 квітня по 10 травня, але вирішальними були виступи громадських активістів та краєзнавців. Отже, комісія пропонує Кременчуцькій міській раді такі нові назви:

Вулицю АВРОРИ, так само як і провулок та проїзд АВРОРИ, перейменувати на вулицю (провулок, проїзд) АНДРІЯ ІЗЮМОВА, який тричі обирався міським головою Кременчука в період з 1883 по 1917 рік та зробив значний внесок у його розвиток. Ці вулиця, провулок і проїзд знаходиться на Лашках. Рішення прийняте мінімально більшістю голосів – 8 з 14 членів комісії, що були присутні на засіданні.

Вулицю ГЕРОЇВ СТАЛІНГРАДА члени комісії одноголосно рекомендували перейменувати на вулицю ГЕРОЇВ УКРАЇНИ.

Вулицю МАРШАЛА ЖУКОВА, як і провулок, – на вулицю і провулок ІВАНА ВИГОВСЬКОГО (двоє членів комісії не підтримали це рішення).

Вулицю ПАШІ АНГЕЛІНОЇ комісія пропонує назвати іменем відомого промисловця та мецената минулого сторіччя МИКОЛИ ТЕРЕЩЕНКА. Ця пропозиція набрала 10 голосів з 14-ти. Альтернативою стала пропозиція громадських активістів, підтримана польськими політиками та громадськими організаціями щодо її назви на честь уродженця Кременчука, поляка Броніслава Урбанського, якого у 1942 році НКВС закатувала в Катині. Проте члени комісії її не підтримали.

Цікава ситуація складається навколо перейменування вулиці ПРОЛЕТАРСЬКОЇ. Директор краєзнавчого музею Алла Гайшинська пояснила, що жодної з трьох варіантів назви цієї вулиці, винесені на голосування громади, не можна рекомендувати міській раді. Адже вулиця Михайла Грушевського та Дніпрова вже є у Кременчуці, а з дня загибелі Кузьми Скрябіна не пройшло 10 років, як це визначено відповідним Положенням про увічнення пам’яті. Пропозиція керівника міського осередку ВО «Свобода» Костянтина Красовського щодо назви цієї вулиці на честь Степана Бандери не отримала необхідної підтримки, незважаючи на його яскраві слова про те, що Бандера є «символом боротьби українського народу», і що це буде «осиновим кілком, забитим у серце місцевої 5-ої колони». Отже, комісія більшістю голосів рекомендує перейменувати ПРОЛЕТАРСЬКУ на вулицю НЕБЕСНОЇ СОТНІ (два члени комісії утрималися).

Вулицю УЛЬЯНОВА пропонується перейменувати на вулицю ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО. Другу пропозицію – вулиця Ярослава Стецька підтримали лише 4 члени комісії.

Одноголосно було рекомендовано перейменувати вулицю ЩЕРБАКОВА на вулицю РАЇСИ КИРИЧЕНКО, а проїзд ПАЛЬМІРА ТОЛЬЯТТІ – на проїзд СУХОМЛИНСЬКОГО. Раніше вулицю Тольятті на Раківці вже перейменували на вулицю Сухомлинського, а про проїзд, який знаходиться там же, забули.

Вулицю ГАЄВСЬКОГО вирішено перейменувати на вулицю ДМИТРА ДЕМИДЮКА – відомого кременчуцького діяча національно-патріотичного руху в Кременчуці 90-х років. Пропозицію Алли Гайшинської назвати її на честь Марка Жмайла – героя Куруківської битви, завдяки якій про Кременчук і Крюків з’явилася перша письмова згадка, підтримали лише 4 члени комісії.

Варто зазначити, що рішення комісії є рекомендаційним і остаточне рішення щодо перейменування вищеназваних вулиць буде прийматися на сесії Кременчуцької міської ради, яка відбудеться 31-го травня.

ВІКТОР КРУК

Теги: перейменування вулиць декомунізація

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській»: у Кременчуці нагородили кращих читців віршів Т.Шевченка. ФОТО 99 0
Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 150 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3883 2