Новини з 1996 року

Комісія по тарифам у Кременчуці. Перший тиждень – безрезультатний й шансів все менше

Олександр Курилов 23 жовтня 2017 18:11 828 0

У Кременчуцькому міськвиконкомі сьогодні відбулося засідання спеціальної комісії, на якій представники громадськості й депутати  розглядають правильність підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для мешканців міста.

Це вже друге таке намагання – розібратися, чому вартість комунальних послуг у Кременчуці за допомогою міськвиконкому, де все затвердили,  в один момент стала найдорожчою в Україні.

Однак, як і першого разу, нині теж усе завершилося безрезультатно. Запропонованих тарифів ніхто не переглядав і єдине, що сьогодні відомо точно, – у нових цифрах оплати за тепло  та гарячу воду (на 22 і 12 відсотків відповідно) – купа помилок.

Але це граматичні помилки й з ними все зрозуміло. З чим незрозуміло – так це помилки в розрахунках.

Тож представники КП «Теплоенерго» скаржилися на життя й говорили, що їм з 2001-го року не компенсовано 118 мільйонів гривень різниці в тарифах і ці витрати понесло підприємство.

Ще мова про субсидію й це для кременчуцьких комунальників теж повний збиток. Одним словом, у наших комунальників біда й усім потрібно платити більше.

Загалом саме засідання складалося більше з політичних промов, під час яких мало хто говорив, що розрахунки нових тарифів на тепло та гарячу воду слід перевірити.

І найближча причина перевірки – в тарифах закладено штат підприємства в 430 осіб. Але половина цього складу не має ніякого відношення до теплопостачання в Крюкові, на Раківці або на Занасипу.

Бо 200 працівників займаються бойлерними (41 бойлерна) в Автозаводському районі,  але зарплату ці робітники отримують за рахунок оплати за тепло та гарячу воду від абонентів КП «Теплоенерго».

І це стосується не лише витрат на оплату праці частини колективу. Ще є витрати за електроенергію й усе інше, що, однак, абонентів КП «Теплоенерго» не стосується, але це не означає, що вони за все це не платять.

Тож на засіданні й можна було почути, що міські депутати разом з міським головою Кременчука енергетичну революцію зробили. І сьогодні всі квартальні мережі в ПАТ «Полтаваобленерго» разом з тепловими пунктами відібрали. Однак гроші за транспортування тепла  в обласних енергетиків їм відібрати в повному обсязі не вдалося.

А от що вдалося – так це посміятися над кременчужанами й підвищити їм тарифи. Бо видавити гроші з обленерго - це нереально, а з людей – дуже просто, й для такого потрібне одне рішення міськвиконкому

А тепер депутати міськради після своїх рішень сидять, як біля розбитого корита, й міркують. І те ж саме вони робили минулого тижня – міркували.

А наступне засідання з цієї теми відбудеться вже у середу й жодних гарантій, що зміни будуть, – немає. Розрахунки міськвиконкому не хоче перевіряти ні міська позиція, ні опозиція.

Поки що вдалося одне – подати позов до суду про порушення під час встановлення нових тарифів. Однак результатів розгляду позовної заяви судом поки що немає.

Тарифи ж у Кременчуці підвищуються з 1 листопада, у середу, через тиждень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 992 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1990 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2608 0