Новини з 1996 року

Коли в Кременчуці сміття теж почнуть переробляти, а не скидати на звалище?

Артем Кузьменко 21 листопад 2019 14:30 672 0

Можливо, ми просто чекаємо, коли сміття еволюціонує й піде геть. А поки що його спалюють, чим отруюють навколишнє середовище та людей.

У Кременчуці найбільшим сміттєзвалищем є полігон “Деївська гора”. За 54 роки його існування тут накопичилося вже 1 млн 400 тонн сміття. З нього — лише 5% підлягає переробці, інше продовжує “цвісти та пахнути”.

Комунальники прогнозують, що такими темпами за 15-20 років кременчуцьке сміттєзвалище більше не вміщатиме в себе відходів. Що тоді робити? А що, давайте ще одне зробимо. На артскладах, наприклад. Між іншим, туди вже давно звозять будівельний та побутовий непотріб.

 

Читайте також: Сміття на артскладах: скільки це може продовжуватися? ФОТОрепортаж

 

До речі, нещодавно за переробку нашого сміття міг взятися німецький інвестор Йорг Майснер, що володіє ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища”, але міська рада відмовилася укладати з ним договір, попри проведений конкурс. Натомість вона передала повноваження з перетворення сміття в енергію компанії “КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК”.

 

 

Відмовлятися від інвестора з країни, яка є лідером із переробки сміття в Європі, — це не просто неправильне рішення, це провал.

До речі, про Німеччину: повторному використанню в цій країні підлягає 66% сміття, що на 20% більше, ніж середній показник країн ЄС.

Усе сміття сортується. Кожне домогосподарство має від 3 до 8 різнокольорових контейнерів для сміття. Для небезпечних хімічних відходів є спеціальне місце збору: Sonderabfall. Сюди приносять все, що загрожує довкіллю: від холодильників та мікрохвильовок до машинного мастила, батарейок і флаконів з-під лаку для нігтів.

 

 

У 1991 році тут прийняли закон про пакувальні матеріали. Через нього виробникам довелося задуматися про те, що буде з товаром, який вони виробляють, після його використання. Станом на сьогодні в Німеччині повторній переробці підлягає 20 млн тонн пластику.

 

 

Переробка сміття в Німеччині — це галузь, у якій зайняті 250 тис людей та задіяні 200 млрд євро, і з кожним роком обидва ці показники зростають у середньому на 14%. Зараз країна стала важливим поставником вторинної сировини на світовому ринку.

Та є хоч і не в Кременчуці, але все ж в Україні світло надії, яке допоможе нам не потонути в смітті. У Житомирі планують побудувати найбільший в Україні сміттєпереробний завод. До кінця цього року він має запрацювати. Поки що новин із цього приводу небагато, та й висновки з його роботи робитимуть лише в кінці 2020 року. Він зможе переробляти приблизно 82 тис. тонн сміття на рік зі ступенем переробки до 95%. Передбачають, що перероблене сміття потім піде на виготовлення вторинної сировини, альтернативного палива для цементних заводів і органічного компосту.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1786 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1867 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1780 0