Новини з 1996 року

Коли небезпечно поєднувати народну медицину з ліками

pplus 21 жовтня 2019 07:50 116 0

Багато людей вважають, що трави нешкідливі, але це не завжди так. При спільному прийомі з лікарськими засобами вони можуть впливати на всмоктування, розподіл, виведення, а це особливо небезпечно для пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Тому попереджайте свого лікаря, якщо приймаєте якісь фітопрепарати.

Як взаємодіють лікарські препарати з фітотерапією?

1. "Таблетки для схуднення" містять проносні лікарські рослини (сена, сабур, крушина), вони діють на перистальтику кишечника, тим самим уповільнюючи всмоктування лікарських засобів, і дія препарату може бути знижена.

Наприклад, приймаючи препарати для зниження артеріального тиску, при взаємодії з фітопрепаратами гіпотензивний (зниження тиску) ефект може послаблюватися, багато людей не відчувають підвищення артеріального тиску, тим самим це може призвести до гіпертонічного кризу та ускладнень у вигляді інфарктів та інсультів.

2. Звіробій звичайний – приймають для поліпшення сну, зниження дратівливості.

При прийомі цієї рослини разом з оральними контрацептивами виникають міжменструальні кровотечі, а при прийомі з амітриптиліном (антидепресант) знижується концентрація в крові останнього і його дія стає менш ефективною.

3. Часник. Нам рекомендують: захворів ГРВІ – їж часник, і для профілактики, ну і просто з салом та хлібом.

А в підсумку - захворів ГРВІ, висока температура, прийом парацетамолу, а він не знижує температуру, тому що часник знижує концентрацію парацетамолу в крові. Він також впливає на антиагреганти (аспірин, клопідогрель), викликаючи геморагічний синдром (кровотечі).

4. Гінкго білоба – часто виписують неврологи. Також діє на антиагреганти (аспірин та інші), викликаючи кровотечі.

5. Женьшень – називають травою краси, молодості та довголіття. При взаємодії з непрямими антикоагулянтами послаблюють їхню дію, це може привести до тромбоутворення.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 233 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 540 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 213 0