Новини з 1996 року

Колектори без шантажу - реально? Комітет рекомендував прийняти проєкт закону в цілому

Валерія Макряшина 03 березня 2021 14:20 423 0

Податковий комітет рекомендував Верховній Раді підтримати у другому читанні та в цілому законопроєкт №4241, який, зокрема, заборонить колекторським компаніям вдаватися до шантажу боржників, принаймні офіційно, хоча це і так заборонено...

Про це повідомив голова Податкового комітету Данило Гетманцев.

"Ми рекомендували прийняти в другому читанні та в цілому  законопроект № 4241, який забезпечить цивілізовані правила гри для суб’єктів, які працюють із простроченою заборгованістю", - розповів він.

Законопроєкт розроблявся спільно з Національним банком, який також вестиме Реєстр колекторських компаній та перевірятиме компанії та їхніх власників.

Документом вноситься заборона погрожувати та шантажувати боржників і це досить дивна заборона, зважаючи на те, що це і так заборонено, але відповідно до моральних принципів і не документом. Також колекторам забороняється вводити громадян в оману про розмір боргу, наслідки невиконання договору, телефонувати вночі та приховувати номер. Останнє, а саме приховування номера телефона, - це традиційні дії колекторів в Україні, деякі з них взагалі використовують одноразові номери.  

Натомість усі дані про колекторську компанію та її представника, згідно з потенційними нововведеннями, має бути повідомлено клієнту. 

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №4241 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості", який, зокрема, зобов'язує колекторські компанії дотримуватися вимог етичної поведінки та правил взаємодії з боржником.

Колекторам можуть заборонити телефонувати серед ночі та шантажувати боржників, а банки зобов'яжуть інформувати клієнтів про залучення колекторських компаній.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші, які пахнуть страхом, або Як колектори МФО тероризують кременчужан. Методи впливу

Чому МФО рідко подають на боржників у суд і чому це роблять колектори? Приклад кременчужанина

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1105 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1554 0