Новини з 1996 року

Кожен третій без нього життя не уявляє. Із Всесвітнім днем телебачення

pplus 21 листопад 2020 09:35 174 0

У 1997 році в африканській державі Бенін за крадіжку телевізійної антени була арештована справжнісінька мавпа. Підраховано, що середня американська дитина бачить близько 13 000 випадків смерті на телебаченні у віці від 5 до 14 років. У середньому у Великобританії людина проводить перед телевізором близько чотирьох годин на день.

Телевізійне мовлення давно й міцно увійшло в наше життя. Його різнобічність, різноманітність телепередач і інформаційне охоплення зробили його незамінним супутником сучасного суспільства. 17 грудня 1996 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй проголосила 21 листопада новим міжнародним святом - Всесвітнім днем телебачення, що було закріплено в резолюції ООН № A/RES/51/205. Дату щорічного проведення цього свята було вирішено прив’язати до дня проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму ООН.

Державним структурам усіх країн було запропоновано відзначати цей День, активно обмінюючись телевізійними передачами та програмами, які присвячувалися б таким проблемам, як соціальний і економічний розвиток, проблемам миру і безпеки, а також розширенню культурного і міжнаціонального обміну. У 2002 році, передаючи своє послання з нагоди Всесвітнього дня телебачення, Генеральний секретар ООН підкреслив, що щорічне проведення цього Дня насамперед має бути спрямоване на привернення уваги широкої громадськості до ролі телевізійного мовлення саме у світлі просування миру та розвитку. Що телебачення, як і інші засоби масової інформації, повинно невпинно піклуватися про непоширення ідей нетерпимості, негативних стереотипів і деструктивних нелюдяних матеріалів.

З цим важко не погодитися, адже популярність цього засобу масової інформації настільки велика, що будь-які спроби його безвідповідального використання можуть завдати непоправної шкоди нашому суспільству, підірвати загальну довіру й викликати суспільний резонанс. Історія телебачення знає різні приклади, аналізуючи які, однозначно можна зробити висновок, що моральність і об’єктивність, поряд із широким інформаційним потоком, активно сприяє стабільності й благополуччю в будь-якому суспільстві. Відповідальне ставлення до пропонованого матеріалу зміцнює добросусідські відносини, розвиває культурні традиції і збагачує ментальний кругозір.

У Всесвітній день телебачення ми приєднуємося до цієї позитивної ініціативи і бажаємо всім, хто так чи інакше пов’язав свою професійну діяльність з телевізійним мовленням, здоров’я і хороших ідей, яскравого матеріалу та творчих успіхів! Ну, а нам, глядачам, гарного настрою і приємного проведення часу біля наших блакитних екранів! З Днем телебачення Вас!

 

День Десантно-штурмових військ Збройних сил України

Висока мобільність і здатність виконувати найскладніші завдання безпосередньо на території передбачуваного супротивника, професіоналізм і самовідданість завжди були притаманні десантним військам. У новітній історії незалежної України цей рід військ був створений на базі повітряно-десантних і аеромобільних військ України. Будучи своєрідною армійською елітою, бійці-десантники несуть свою службу не тільки охороняючи й захищаючи простори своєї рідної держави, але й беруть участь у різноманітних міжнародних миротворчих військових операціях, часто стаючи захистом і опорою мирним громадянам безпосередньо в зонах військових конфліктів і гарячих точок, які виникають у країнах з нестабільною політичною ситуацією.

Армія суверенної України має у своїй історії давні і славні традиції. Протягом століть наші воїни, батьки і діди, свято зберігали честь і доблесть справжніх захисників Вітчизни. Загартовані в боях, відстоюючи ідеали миру, свободи і незалежності, їм вдалося зберегти високий дух і неповторну самобутню культуру, яка стала відома всьому світові.

З приходом нових реалій початку 90-х років минулого сторіччя виникла гостра необхідність перегляду багатьох поглядів і засад минулих років. Однак вшанування військових традицій залишилося доброю рисою всієї широкої Української культури і відбивається на сторінках національного календаря.

У 1999 році Указом № 937 чинного на той момент Президента України було встановлено професійне військове свято - День аеромобільних військ, яке відзначалося 2 серпня. Ці війська входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування. Перебуваючи в постійній бойовій готовності, вони являють собою найбільш мобільний і рухливий рід військ, який безпосередньо здатний виконувати будь-яке завдання і в будь-яких умовах. Пізніше, при розробці нової концепції реформування Збройних Сил України, Указом Президента № 457 від 27 липня 2012 року на зміну Дню аеромобільних військ прийшов День високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Це було зроблено з метою відродження та розвитку українських національних військових традицій.

Історія не стоїть на місці й наприкінці жовтня 2017 року Командування прийняло рішення про подальший розвиток даного роду військ. Тепер це Десантно-штурмові війська Збройних сил України (ДШВ). Відповідно нова дата професійного свята була перенесена на День Архістратига Михаїла та стала відзначатися 21 листопада.

Відзначаючи важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави, яку виконують десантні війська, що знаходяться у складі Збройних Сил суверенної України, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх солдатів і офіцерів, бажаємо їм міцного здоров’я і професіоналізму! Прийміть, Ви і Ваші родини, нашу щиру подяку і повагу! Зі святом Вас і всіх благ!

 

 

Всесвітній день вітань

Вітаємо Вас! Ці прості й нехитрі слова знайомі кожному з нас. Ми кажемо їх, майже не замислюючись. Своїм привітанням ми привертаємо до себе увагу співрозмовника, відкриваємося перед ним, створюємо дружню обстановку. Привітанням можна показувати безліч почуттів та емоцій, своє особливе ставлення до людини. Ці прості й універсальні слова застосовуются до початку будь-яких ситуацій, надаючи позитивний вплив на будь-який процес. Вони виключають пасивність і є своєрідною акцією життєствердження.

Всесвітній день вітань став щорічно відзначатися, починаючи з 1973 року. Своїм виникненням він зобов’язаний двом братам - Брайану і Майклу Маккомак. Проживаючи в Сполучених Штатах Америки на піку холодної війни, їм, як і іншим простим людям, неможливо було не відчувати ту гостру напруженість, яка панувала в той час між двома ядерними супердержавами. Відчуття ймовірності початку всесвітнього катастрофічного ядерного безумства було настільки гострим, що багато людей просто не витримували цієї напруги і жахливої прийдешньої перспективи, кидаючись навіть в абсолютно комічні, як здається сьогодні, крайнощі. 

Протестуючи проти такої тупикової ситуації, проявляючи свою громадянську позицію, вони знайшли простий і ефективний загальнолюдський спосіб боротьби з таким станом справ. Склавши листи зі щирими привітаннями, брати відправили їх у всі кінці світу. У текстах цих листів вони абсолютно не нав’язували ідеї боротьби за мир у всьому світі, лише просили одержувача просто привітати ще кого-небудь таким же чином, хоча б кількох людей...

Ця чудова ідея знайшла відгук як серед керівників окремих держав, так і серед широкої маси простих людей. З цих пір щорічно 21 листопада повсюдно стали відзначати  воістину народний Всесвітній день привітань, день позитивного настрою і радісних емоцій.

У Євангелії від Матфея в 5-му розділі 47-ий вірш сам Бог відкриває сенс позитивної і життєствердної дії вітань. Вітайте один одного. Вітайте незнайомих Вам людей! Це має тільки сприятливі наслідки, знімає напруженість, відкриває життю не тільки Вас, а й тих, кому адресоване Ваше привітання! Вітаємо Вас!

 

Всесвітній день рибальства

Ви знаєте, що в риби є своєрідне "шосте чуття"? Це здатність отримувати інформацію про навколишній водний простір з найтонших звукових коливань у воді.

Як займалися рибальством у стародавньому Ізраїлі? Ізраїльські археологи на дні Тиверіадського озера (Галілейського моря) знайшли снасті, за допомогою яких жителі стародавньої Галілеї ловили рибу. Для найбільшої ефективності ловили вночі. Рибалки виходили в море, розпалювали вогонь у залізному кошику і буквально "збирали" рибу, яка пливла на світло.

Урочистості з приводу Всесвітнього дня рибальства є важливим нагадуванням про те, що ми повинні зосередитись на важливих змінах в управлінні рибальством на нашій планеті. Це необхідно з метою забезпечення стійких запасів та оздоровлення океанічних екосистем. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй закликала країни, які ще не приєдналися до цих процесів, стати повноправними учасниками морського права і юрисдикції національних і міжнародних вод, морського і океанічного дна, а також у процесах, необхідних для підтримки стабільності всього риболовецького промислу.

Всесвітній день рибальства був заснований у 1998 році.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 507 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 634 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1129 0