Новини з 1996 року

Кисню та ліків всім хворим вже не вистачає? У Кременчуці почали ділити пацієнтів з COVID-19

Олександр Курилов 20 листопад 2020 11:46 1465 0

Коронавірусна криза в кременчуцьких лікарнях. Яка й чому?

Ситуація з лікуванням хворих на коронавірус у нашому місті погіршилася до неможливого, й через це в Кременчуці запроваджено розподіл пацієнтів за віком.

А зміст цього розподілу – при нестачі вільних ліжок, тим більше тих, до яких підведено кисень, лікарі вимушені відмовляти в госпіталізації хворих на COVID-19.

Й про це в соціальних мережах повідомляє мешканка міста Анастасія Сочкова, яка виклала історію свого 78-річного дідуся, у якого позитивний тест на COVID-19.

«Вартість лікування для простого пенсіонера – просто космос. У нашого дідуся – фіброзна пневмонія з 60% ушкодження легень. Висновок лікування на сьогодні – 30 тисяч гривень і це тільки початок», - зазначає у своєму повідомленні Анастасія, яка також додала, що сімейний лікар, яка мала б направити дідуся на госпіталізацію, натомість розповіла таке.

«В інфекційній лікарні відмовили в цьому випадку в госпіталізації через вік 78 років, бо немає куди класти 50-річних. До того ж, в інфекційному відділенні для всіх не вистачає кисню», - таке пояснення з соціальних мереж від кременчужанки стосовно лікування рідної людини.

Кризи немає, тільки напруга – медики

Лікування коронавірусу у хворого й справді може коштувати 30 тисяч гривень, але це тільки в тому випадку, якщо лікар виписав «Актемру», яка коштує 24 тисячі гривень.

Інші ліки коштують менше й ми очікуємо на виділення коштів з бюджету на закупівлю медикаментів», - таке пояснення для «Програми плюс»  оприлюднила головлікар лікарні «Кременчуцька» Оксана Корлякова.

Інше, за її словами, – це заповненість ліжок інфекційного відділення хворими на COVID-19.

«У нас 70 ліжок всього й сьогодні 16 з них вільні. Більшість ліжок під’єднані до кисню, також є кисневі концентратори. До того ж наступного тижня ще 4 таких концентратори ми отримаємо», - зазначила головний лікар.

І які висновки з усього?

А вони прості – дописувачка соцмереж  повідомляє правду про хворобу свого дідуся, якого лікують вдома з запаленням легень.

Й інший висновок – проблеми з киснем у місті як були з початку епідемії, так і сьогодні вони не закриті. Й тут мова йде не лише про інфекційне відділення лікарні "Кременчуцька", що на Молодіжному, але вже про інфекційний шпиталь на 100 ліжок, який нині відкрито в Першій міській лікарні.

А інше, що змушує задуматися про лікування, – це слова головлікаря Корлякової про те, що лікарні виділять кошти з міського бюджету, які, слід розуміти, медики чекають не перший тиждень.

Останнє – це вже звернення до мера Кременчука Малецького, який і сам хворіє на коронавірус.

І, звісно, цікавить в першу чергу, що ж таки в місті буде з киснем, на що місто отримало урядовий транш на 3,5 мільйона гривень минулого місяця?

А інше й це теж цікаве – що ж усе-таки в наших лікарнях з ліками й коли для такого з міського бюджету буде виділено кошти, якщо вони там ще є.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1180 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2177 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2795 0