Новини з 1996 року

КЕРІВНИКИ ТА ЇХ ЗАСТУПНИКИ, АБО РОДИНАМИ У ДЕПУТАТИ. Кременчуцькі партійні списки для голосування

Олександр Курилов 06 жовтня 2015 08:17 1050 0

За кого ми будемо голосувати  25-го жовтня? Які прізвища є у списках і хто ці люди. Чим і ким один партійний список різниться від іншого. Де більше бізнесменів і в якому ранзі розташувалися наші непотоплювані чиновники, які міняють партії як рукавички, але не міняють свої офшорні компанії, через які відмивають бюджетні кошти. Репортер зазирнув у списки кандидатів у депутати міської ради – понад 600 прізвищ і 14 партій та побачив ось що.

Хто у нас «еліта»?

2015 року найбільш елітною партією Кременчука стане нікому не відома раніше партія «Солідарність», у яку увійшли всі наші міськвиконкомівські вищі чиновники.

Увійшли, бо партія вважається пропрезидентською і за звичкою саме в такі об'єднання – як померлі «Наша Україна» та Партія регіонів - ідуть виключно перші особи.

Натомість усі, хто у міськвиконкомі  чи райвиконкомах рангом нижче, – в цю партію не потрапили, бо недоросли.

Це кременчуцький список кандидатів у депутати, де конкурс бажаючих зайняти крісло в міськраді складає в середньому від 14 до 16 осіб. І зрозуміло, що на першому місці за кількістю начальників – партія влади, тобто «Солідарність»,  яку у нашому місті очолює перший заступник міського голови Віктор Калашник.

Поруч з ним – тільки висуванці високого рангу й тільки у списку «Солідарності» ми можемо зустріти начальника міського управління юстиції Наталю Проценко, командира в/ч 3059 Олександра Алєніна або пана Козіна, директора торгового центру «Галактика», який, як відомо, належить нашому нардепу Юрію Шаповалову.

Але це еліта, куди всіх не пускають – лише тих, хто вродився посадою або товщиною свого гаманця, або наближеністю до першої віп-особи списку – Віктора Калашника. Є й інший варіант – у цю партію можна потрапити за протекцією нардепа Шаповалова, але це вже інша історія

Хто у заступниках «директорів» міськвиконкому, або Яка вона кременчуцька «Батьківщина»?

Це друга партія у Кременчуці за кількістю своїх депутатів у нинішній  міськраді. Очолює її відомий директор міського Центрального ринку Євген Холод і, звісно, ці люди своїх позицій (певно, що не все у місті роздерибанили) не здають.

Однак саме в цій партії, в її списках ми бачимо не стільки депутатів, як чиновників міськвиконкому,  Автозаводського та Крюківського райвиконкомів, у яких у нас перебувають діти тих, хто йде в депутати від партії влади.

Тож уважно переглянувши прізвища, ми знову бачимо прізвище Калашника, а це син нашого першого віце-мера, й не тільки його. Якщо коротше, то тут точно сидять одні патріоти. Очолює ж цю партію дуже відомий депутат міськради Олександр Головач, суд по якому все йде і, вочевидь, закінчиться після виборів.

«Свобода» поведе родину Бугайчуків у  депутати

Організатори висування кандидатів від партії «Свобода» у Кременчуці взагалі  ризикують. І мова тут не стільки про першого кандидата, тернополянина Красовського, як про родину керівника заводу «Ампер» і колишнього губернатора Віктора Бугайчука та його дружину. Останні йдуть по округу №1 й №2, що в центрі міста, й одразу зустрічаються з усім ресурсом з боку партії «Батьківщина», чий кандидат – директор Центрального ринку Євген Холод. Але представник «Батьківщини» сидить на цьому окрузі багато років і, зрозуміло, сидить не просто так. Він поставив невеличкі паркани навколо житлових будинків і зробив не лише це.

Натомість родині Бугайчуків довести, що вони кращі за своїх конкурентів з «Батьківщини», буде дуже непросто.

«Рідне місто» змінить свій імідж

Це інше угруповання депутатів міської ради, яке «братиме» виборців у полон своєю масовістю. У цьому списку – як директори-перевізники, так і бізнесмени, які роблять свій бізнес на оренді приміщень.

Загалом же кістяк цього списку залишився таким, як і раніше, – бізнесовим, але нині ми також бачимо нові обличчя – це директор кар’єру «Гірник» Геннадій Федотов разом із сином. Для чого депутатство цьому чоловіку – на це запитання відповідь знає лише він один. 

Щодо майбутнього результату виборів для бізнесменів з цієї групи, то він прогнозований. П’ять років тому завдяки цукру представники цієї бізнесової партії виграли, правда з бійкою, вибори у таких же мільйонерів, як представники міської «Батьківщини».

Що у нас з «Опозиційним блоком»

Кременчуцький Опозиційний блок у нашому місті теж провладна партія, у яку, не роздумуючи, пішов керівник Автозаводської райради Валентин Шафорост і не тільки він.

Втім, як і у випадку з усіма іншими партіями, головну роль тут гратимуть фінансові можливості самих кандидатів у депутати міськради. А у представників «Опозиційного блоку» вони достатньо великі і в самому списку вистачає депутатів міськради минулого скликання.

Що це дасть у підсумку ? Як на репортера, картина з опозиціонерами в міській раді, які такими ніколи не були, – не зміниться.

Хто йде й хто прорветься?

Кременчуцька міська організація партії «Укроп» разом з Радикальною партією та «Самопоміччю» теж отримають свої місця в міській раді, як і «Партія простих людей» Сергія Капліна.

Вочевидь, не будуть марними зусилля й для партії віце-мера з гуманітарних питань Малецького, назва якої - «Поруч» і в якій кількість чиновників нашої мерії – найбільша. Але це – нове покоління наших чиновників, які років через десять покажуть усю свою здатність ділити і дерибанити. Якщо, звісно, їх раніше ее виженуть з мерії через неробство.

Ще у списку – партія «Воля» з її відомим керівником Ольгою Тіщенко та «Сила людей» з депутатом  міськради Оксаною Гуйдою.

Про підсумки

Це останнє, про що варто зазначити, переглянувши декілька разів прізвища усіх кандидатів. І висновок тут такий:  найбільш ймовірно, кременчуцька міська рада не зазнає змін взагалі. Єдине що – депутатів міськради стане менше, всього 42, але все інше – розподіл на місцеві бізнес-клани - повністю збережеться.

За таким уже можна передбачити, що буде далі. А далі наші обранці працюватимуть у такому ж напрямку, як і раніше – ділитимуть і розподілятимуть.

Ну і, звісно, буде нова війна з журналістами. Без цього у Кременчуці нічого не обходиться.

Чи є можливість усім нам позбутися цього майбутнього  кошмару, який  спостерігали у місті п’ять років поспіль? Як на репортера – є. Але для цього ми не повинні обрати тих, хто вже був депутатом міської ради. Інакше толку від цих виборів не буде ніколи.   

Теги: Місцеві вибори 2015Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись