Новини з 1996 року

Катастрофа чи "дуже смачно": чим годують кременчуцьких школярів у навчальних закладах? Опитування

Валерія Макряшина 11 вересня 2019 11:10 1868 0

Останнім часом у Кременчуці гостро постало питання про харчування учнів місцевих шкіл. Відповідно у соцмережах також виникла дискусія з цього приводу. 

Містянка Олена Баженова запитала батьків, чи відбулися в школах, де навчається їхня дитина, позитивні зміни в харчуванні та що пропонують школярам у буфеті? Зазначимо, що всі навчальні заклади Кременчука оснащені власною кухнею, комбінати харчування постачають їм сирі продукти і напівфабрикати. 

Продукцію на продаж у буфеті керівництво також закупляє, лише кілька шкіл нашого міст мають власну пекарню. Загалом у буфетах пропонують солодку негазовану воду, бутерброди, шоколадні батончики, круасани, різні льодяники тощо.

Тепер по суті питання - що з харчуванням?

Стосовно змін у харчуванні, то батьки учнів, які навчаються у Кременчуцькому ліцеї №11, зазначають, що їх немає. Їжа їх влаштовує і діти на смак обідів не скаржаться. Крім цього, містяни пишуть, що в буфеті можна купити булочки, печиво, воду та сік. Немає скарг на харчування у школі №2 (район Ревівки), де страви готують за рецептами відомого кухаря Євгена Клопотенка.

Elena Kokhanevich "2 школа. Від батьків 1 класу сьогодні відвідувала їдальню, зміни суттєві - на краще. Сама їла манку, смачна. Їдальня чиста, кухарі охайні та привітні..."

Євгенія Запорожець-Клімушкін "2 школа, за рецептами Клопотенка, в буфеті тільки випічка. Дітям подобається".

А ось батьки школярів, які відвідують загальноосвітню школу №19, обідами в навчальному закладі вкрай не задоволені. 

Валерія Марченка "Манку вдома їли і в садку все їли. Але від манки в їдальні син відмовився, сказав, була несмачна..."

Стосовно обідів у ліцеї №30, то тут думки розділилися. Одні кажуть, що дітки дуже задоволені стравами, інші, навпаки, зазначають, що учні ходять голодні аж до кінця уроків. Зійшлися в одному - меню не є індивідуальним.

Олена Куліш "Ліцей 30. Старший син у 5 класі, а дочка пішла в 1 клас. Мої завжди ситі й задоволені сніданками. Їжа смачна. Чистота і порядок. І руки помити, і водички очищеної набрати..."

Як зазначили містяни, не годиться у школах харчування для дітей пільгових категорій, чиї батьки брали участь у бойових діях. Кременчужанка Наталія Фоміна звернула увагу на те, що їхні обіди суттєво відрізняються від платних.

"Якщо звичайний обід - картопляне пюре, то пільговий - каша і сосиска.  Невже бюджет міста не може дозволити оплату нормальних обідів? Діти комплексують, що атовські обіди гірші та й не хочуть таке їсти. Але, звісно, й за те дякуємо", - додала жінка.

 

 


Пропонуємо вам думку інших кременчужан стосовно якості харчування в навчальних закладах нашого міста, де навчаються їхні діти:   

Тетяна Юріївна "Ліцей 6. У буфеті асортимент став ширший. Приємно, що додали фрукти (яблука), випічку, мінеральну негазовану воду".

Elena Krestovnikova "11 ліцей, дитина говорить, дуже смачно годують!" 

Inna Tkachenko "З початку навчального року (ліцей 21) харчування хороше. Дочці все завжди подобається, син (перебірливий у їжі) хвалив суп і пюрешку. У цілому харчуванням діти задоволені. 

У школі, де вчаться мої діти, немає буфета, воно й на краще (менше з'їдять чипсів і всяких шкідливих продуктів). Категорії АТО спеціального меню ніхто не складає і дітей ніхто в харчуванні не обділяє".

Загалом опитування показало, що все в школах більш-менш добре. Кожна дитина індивідуальна, і те, що хтось їсть манку, а хтось - ні, цілком нормально. Згідно з інформацією з відкритих джерел, кожна школа щодня готує дітям сніданки та обіди зі свіжих продуктів. Школа - це не ресторан, звичайно, але кожен навчальний заклад повинен прагнути досконалості. 

"Буфет - це орендатор, і що хоче (що дозволено), те й продає, за що сплачує орендну плату!
Їжа в їдальні змінюється згідно із затвержденим меню, в кожній школі все одне й те ж, якщо дитина вдома не їсть суп чи борщ, то, вибачте, із-за однієї дитини варити капусняк ніхто не буде, якщо не подобається харчування, то ніхто не забороняє від нього відмовитися й давати дитині ланчбокс із собою, який малюк зможе з'їсти в їдальні разом з усіма дітьми, але своє!" -
підсумував місцевий активіст Артем Марченко. 

"Програма Плюс" також повідомляє, що перевірки навчальних закладів, які організувала депутатка міськради Тетяна Сідерка, продовжуються. 

 

Читайте також: Поколупали й не доїли. Як ідуть справи з харчуванням учнів у Кременчуцькій школі №26

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 423 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 387 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 434 0