Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Карантини через амброзію запровадили в Полтавській області

Ксенія Омельченко 18 вересня 2018 09:35 1053 0

Карантинний режим через збільшення площ, засмічених амброзією полинолистою, запровадили у 25 районах Полтавщини, 240 населених пунктах та у понад 3 000 присадибних ділянках і 175 господарствах. Про це під час апаратної наради  повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.
 

«Причина розповсюдження амброзії в області – безвідповідальність керівників господарств, сільгосппідприємств та посадовців. У цих районах вчасно не провели необхідний комплекс заходів щодо боротьби з небезпечною карантинною рослиною», - зазначив Геннадій Пікуль.
 

За його словами, фахівці управління обстежили майже 60 тисяч га. Найпроблемніші зони – узбіччя доріг. Саме там виявили найбільше осередків карантинної рослини.

Як зазначив Геннадій Пікуль, в області діють лише 7 районних та 2 міські програми боротьби з амброзією.

На виконання цих програм у 2018 році з районних та міських бюджетів виділили 3 млн 380 тис. грн.

Не ведуть боротьбу зі шкідливою рослиною у Великобагачанському, Зіньківському, Котелевському, Машівському та Чорнухинському районах.

Також Геннадій Пікуль зазначив, що нині розробили проект програми боротьби з амброзією на 2018-2022 рр. Однак цю програму не профінансували.

За нескошену амброзію передбачено штрафи: на фізичну особу від 51 до 140 грн, на юридичну – від 136 до 255 грн.

Виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький дав доручення Службі автомобільних доріг у Полтавській області та ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» знищити амброзію на узбіччях автошляхів загального та місцевого користування. Зробити це мають до 1 жовтня цього року.

Довідка: амброзія полинолиста - однорічна рослина, зовні схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків - на полин гіркий, належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров'ю людини. У період цвітіння - з середини липня до настання осінніх заморозків - амброзія викликає у людей алергійне захворювання - амброзійний поліноз. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 81 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 969 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1676 0