Новини з 1996 року

Капуста показала ефективність у боротьбі з розвитком серцевих захворювань

pplus 29 вересня 2020 07:35 203 0

Броколі, білокачанна й інші види капусти не дають накопичуватися в стінках судин кальцієвим відкладенням, захищаючи нас від проблем із тиском і серцевих нападів.

У здорових кровоносних судин стінки гнучкі й еластичні, і м'язові клітини всередині них можуть легко змінювати просвіт судини — він може звужуватися або розширюватися, відповідно і кров'яний тиск буде підвищуватися або падати. Еластичність судинних стінок дозволяє точно регулювати кровотік відповідно до загального стану організму й потреб конкретного органу. І тому коли судинні стінки втрачають свою еластичність, це призводить до гіпертонії та інших серйозних проблем. Судини можуть стати занадто жорсткими тому, що порушений фізіологічний механізм, який дає їм сигнали звузитися або розширитися. Але стінки судин можуть самі по собі втратити еластичність — наприклад, коли в них накопичується багато з'єднань кальцію; в цьому випадку говорять про звапніння судинних стінок.

Часто кажуть, що для того, щоб зберегти судини здоровими, потрібно правильно харчуватися, зокрема більше їсти овочів. А серед овочів, як радять співробітники Університету Едіт Коуен, особливу увагу слід приділити тим, які відносяться до сімейства хрестоцвітних. Це капуста білокачанна і китайська, броколі, крес-салат й інші види. Раніше було помічено, що в тих, хто вживає багато городніх хрестоцвітних, рідше трапляються інсульти й серцеві напади. Дослідники з'ясували, як саме ці овочі бережуть наше серце й судини.

У декількох сотень жінок похилого віку автори роботи за допомогою спеціального рентгенологічного методу оцінювали стан черевної частини аорти — наскільки вона піддалася звапнінню (аорта — найбільша артерія, яка відходить від лівого шлуночка і дотягується до поперекових хребців). Накопичення кальцію в аорті порівнювали з дієтою, точніше з вживанням броколі, білокачанної, брюссельської і цвітної капусти. Виявилося, що в тих, хто з'їдав не менше 45 грамів капустяних овочів, ймовірність звапніння аорти була на 46% менша в порівнянні з тими, хто їв менше 45 грамів або не їв капусту зовсім.

Очевидно, броколі, білокачанна капуста та інші діють так не лише на черевну частину аорти — корисний капустяний ефект відчувають на собі й інші судини. Захищаючи судини від кальцієвих відкладень, капустяні овочі рятують нас від проблем із тиском і захищають серце від перевантажень. (Капуста захищає судини не лише в літніх жінок, а й у літніх чоловіків, і не лише літніх.)

Тут можна піти далі й спробувати з'ясувати, чи не можна цю судиннозахисну речовину виділити в концентрованому вигляді або просто синтезувати, щоб використовувати як профілактичні ліки. Але поки таку речовину не виділили, можна просто їсти більше капусти.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 136 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 296 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 647 0