Новини з 1996 року

КАНДИДАТІВ В ДЕПУТАТИ ВІД КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ «БАТЬКІВЩИНИ» НЕ ЗАРЕЄСТРУЮТЬ ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ ?

Олександр Курилов 23 вересня 2015 10:14 1652 0

У Кременчуці організатори місцевих виборів від партії «Батьківщина», правильніше буде сказати – приватного підприємства «Батьківщина»,  й представники міської виборчої  комісії безжалісно порушують закон про місцеві вибори, зокрема його норми про публічність та відкритість.

Зрозуміло, що таких порушень у нашому наскрізь корумпованому Кременчуці  буде дуже багато, але таке зухвальство, яке було вчора,  – є справжнім плювком в обличчя.   

Це закриті збори міської організації партії «Батьківщина» в Міському Палаці культури,  де печально відомого керівника апарату міського голови Олександра Головача, суд над яким усе ще триває,  висували на посаду кандидата в міські голови  Кременчука, а його товариша – власника міського Центрального ринку й бізнесмена Євгена Холода – в депутати обласної ради.

Прецедент зібрання – воно проходило під охороною сторожів міського Центрального ринку й доступ на таємні збори  колегам «Програми плюс» - репортерам газети «Телеграф» Ларисі Артеменко й репортеру Інтернет-видання «Кременчугская газета» Олегу Булашеву – охоронники заборонили.

«Вся справа в тому, що законом про місцеві вибори кожна партія самостійно визначає доступ  журналістів на збори», - так прокоментував заборону репортерам бути на зібранні  представник «Батьківщини» в міській виборчій комісії Михайло Майборода.

Його такий же «чесний» товариш,  директор  ВПТУ №7 Микола Несен – «не в курсі того, що відбулося».

Репортер не буде підказувати, де в такому випадку люди ховають свої очі, коли дорослі дядьки  з сивим волоссям, м’яко кажучи, дезінформують усіх і все.

Але є Закон про місцеві вибори, а в ньому дві статті. Й обидві в цих випадках порушено. Є стаття 13 закону,  де говориться, що організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито.

І є стаття 37 цього закону - загальний порядок висування кандидатів місцевою організацією партії.

І для нашої міської виборчої комісії, яка сидить у ЗОШ №14, в тім числі й для «чесних» голови комісії, його заступника та секретаря,  чорним по білому в пункті 5 цієї статті написано: «порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах (конференції) визначає організатор заходу.

І слід сказати - визначення цього ніхто не робив і причин заборони перебувати нашим  колегам  на зборах приватного підприємства (партії) «Батьківщина» не пояснював. Тобто закон порушено одразу в двох його статтях.

Останнє, про що варто додати, – кременчуцькі журналісти з інших видань, як на репортера, заступляться за своїх колег. Бо наступними в цьому списку закритості від  Олександра Головача, Євгена Холода, Миколи Несена, Михайла Майбороди й усієї цієї братії, можемо бути всі ми – репортери та редактори.

Плювок в обличчя від «Батьківщини», який ми побачили, навряд чи варто залишати без уваги.

 

Фото: Кременчуцька газета

 

Теги: Місцеві вибори 2015Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 442 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 657 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 677 0