Новини з 1996 року

Камікадзе чи їй більше за всіх потрібна правда? Суддя Гольник збирається до антикорупційного суду

Марина Баніт 12 червня 2018 14:00 1204 0

Із появою в Україні Антикорупційного суду тиск на суддів збільшиться, бо судитимуть найбагатших і найхитріших. Тому їхня безпека - чи не найголовніше питання для ефективної роботи цього суду, йдеться в сюжеті ТСН.

Кореспонденти розповідають про Ларису Гольник - суддю Октябрського районного суду міста Полтави. Можливий кандидат на посаду судді першого складу Антикорупційного суду.

Вона повідомляє, що в разі створення Антикорупційного суду подаватиме свою кандидатуру до складу суддів.

Це суддя, яка відома своєю спробою засудити мера міста Полтави Олександра Мамая. Потім їй спалили автівку, а згодом напали посред вулиці й побили.

Вона заміжня, має сина. Перша освіта - історична. Друга - юридична. Працювала в Полтавському обласному управлінні юстиції. Із 2002 року працює помічником голови Апеляційного суду Полтави. Із 2010 року - суддя. Правда, вже три роки не одягала мантію та не виносила рішень. Із 2015 року вона чекає, поки Президент підпише наказ на переобрання її безстроково – йдеться в сюжеті.

Могутній чиновник, проти якого пішла суддя Гольник, - мер Полтави Олександр Мамай. У 2014-му його спіймали на підозрілій земельній оборудці. Він надав своїй падчерці, а за сумісництвом депутату Полтавської міськради, земельну ділянку - 500 квадратів у центрі міста на особливих правах. Це означало в рази нижчу орендну плату в міський бюджет, ніж зазвичай платять підприємці. Справа дісталася пані Гольник.

"Після того з’явився там посередник, який намагався там зі мною про щось домовлятися. І я ж повідомила правоохоронні органи, здійснювалася фіксація злочину. Олександр Мамай зрозумів, що щось відбувається не те. Він вийшов на прес-конференцію і звинуватив мене у вимаганні хабара. Ну, після цього, звичайно, я була змушена задовольнити відвід собі", - розповіла вона.

Справу щодо Мамая таки закрили в іншому суді Полтави. Але після цього Гольник стала ворогом не тільки для мера, а й для голови Жовтневого райсуду, де працює. Їй постійно закидають дисциплінарні порушення. Останнього разу за пост у соцмережі.  І формально це може стати перепоною для конкурсу в Антикорупційний суд. Утім протистояння з впливовими чиновниками не обмежуються офіційними стягненнями.

Влітку 2017 року легковик судді починає дорогою палати. Автівка вщент згорає. Причини - не встановлені. У листопаді того ж року на неї нападають невідомі. Дякувати чоловіку, який вирішив того вечора зустріти дружину, суддя залишається живою. Нападників не знайшли. Справа порушена за статтею «хуліганство».

Не зважаючи на охорону, з того часу беззмінно її зустрічає чоловік.  Він повністю підтримує дружину.

Але є все ж таки людина, яка не поділяє погляди судді Гольник - її батько.

"Там є нерозуміння, чому я опинилася в такій ситуації. Така суто звичайна позиція - тобі більше за всіх треба? Сиділа б, не рипалася і не було б проблем", - розповіла суддя.

Гольник не бідує, мешкає в будинку в історичному центрі міста. Височенні стелі - мрія кожного. Правда, трохи в тріщинах. Прикраса меблів - книжки та різні археологічні знахідки.

Швидше за все, головним викликом для кандидатів до Антикорупційного суду буде те, що на цю роботу доведеться йти не одному, а всією родиною. Досвід  інших країн, які пройшли шлях боротьби з мафією та продажною владою, свідчить, що родичі й близькі будуть найпершою мішенню.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 179 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 472 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1576 0