Новини з 1996 року

Кажуть, що зможуть. Кременчуцька "Укртатнафта» та заборона РФ експорту нафтопродуктів до України

Олександр Курилов 20 квітня 2019 11:19 1316 0

На  Кременчуцькому нафтопереробному заводі ( ПАТ «Укртатнафта») відреагували  на введення зі сторони РФ заборони на експорт нафти та нафтопродуктів.

Й мова про заяву глави уряду східної країни, оприлюднену 18 квітня , щодо заборони на експорт нафти та нафтопродуктів в Україну.

Свою відповідь представники кременчуцького підприємства розмістили на сайті заводу й зміст кременчуцької реакції такий.

«Раніше ПАТ «Укртатнафта» неодноразово звертало увагу державних структур та громадськості на загрозливу залежність паливного ринку України від монопольних поставок нафтопродуктів із РФ.

Тепер, коли припинення таких поставок стає реальністю, це дійсно може призвести до колапсу не тільки на паливному ринку, а й в українській економіці та підірвати національну безпеку країни. В цей складний період ПАТ «Укртатнафта» підтверджує свої наміри та можливості стабілізувати ситуацію на вітчизняному ринку шляхом збільшення переробки нафтової сировини каспійських родовищ і забезпечити країну нафтопродуктами найвищої якості в повному обсязі», - зазначено у коментарі адміністрації підприємства стосовно нової заборони.

Інше на чому наголошується – «на необхідності негайної розробки та впровадження комплексу заходів з усунення податкових та інших преференцій, які розповсюджуються на поставки нафтопродуктів з РФ».

Про що слід додати – насправді постанова уряду Росії говорить про заборону постачання нафти, яку Україна не імпортує та заборону імпорту до України нафтопродуктів які потрібні для виготовлення дорожніх покриттів.

Все інше – бензини, дизельне пальне, зріджений газ, аби його завозили в Україну потребує спеціальних дозволів уряду Росії.

А далі ж мова про наступне. Сьогоднішня ситуація з пальним в Україні така. На Росію  припадає 33% від поставленого обсягу пального в Україну. Ще 17% нафтопродуктів Україна виробляє сама, 32% купує в Білорусі, 7% — у Литві та ще 11% постачається з інших джерел.

Щодо самих нафтопродуктів, то частка Росії  в продажу бензину в Україні – 0,4 відсотки, частка продажу дизельного пального – 42,7 відсотки та зрідженого газу – 29,1 відсоток.

Й такі показники,  здається говорять про неможливість закриття проблем з дизельним паливом та зрідженим газом за рахунок збільшення виробництва на Кременчуцькому нафтопереробному заводі ( ПАТ «Укртатнафта»).

Проблема тут – завод не  може збільшувати виробництво тільки одного з зазначених видів палива, але все робиться в комплексі – збільшення виробництва дизельного пального можливо лише зі збільшенням виробництва бензинів.

Але в такому випадку доведеться обмежувати імпорт того ж бензину з Білорусі та Литви.

Останнє, експерти на паливному ринку не говорять поки що про варіанти  вирішення проблеми, які появляться з обмеженням імпорту російського дизельного палива, однак зазначають, що вони не будуть критичними.

А от з іншою частиною цієї російської заборони, якою обмежується імпорт російського вугілля в Україну, при тому що більшість українських шахт з видобутку антрациту перебувають під контролем терористичних ОРДЛО  - все складніше. Мова йде про вугілля  для теплових ТЕС й його лише минулого року було ввезено понад 15 мільйонів тон.

Втім, як наголошують в Міненергетиці – вони до такого готові, хоча чим будуть заміщувати імпортне вугілля – не пояснюють.

За публікаціями Економічної правди.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 505 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 412 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 452 0