Новини з 1996 року

Кабмін знову скоротив нормативи на комуналку. Хто буде платити більше?

Валерія Макряшина 26 серпня 2017 10:35 1305 0

У травні Кабінет Міністрів скоротив нормативи на опалення, а в кінці минулого тижня - і на газ.

Нововведення набудуть чинності тільки з початком опалювального сезону - в жовтні цього року. До слова, українська влада в меморандумі з МВФ взяла на себе зобов'язання переглядати нормативи споживання комунальних послуг.

Субсидія покриває комуналку тільки в межах цих норм, за все "зайве" потрібно платити самостійно. Як неодноразово заявляли українські чиновники: діючі в Україні нормативи занадто завищені. Чим нижче нормативи, тим менше держава витрачає на субсидії і тим економніше повинні споживати українці.

Як скоротили нормативи?

На опалення: з 5.5 до 5 кубів газу на квадратний метр, з 65 до 51 кВт * год електроенергії (якщо електричне опалення), з 0,0548 до 0,0431 Гкал тепла (якщо централізоване опалення).

На газ: якщо є тільки газова плита: з 4,4 до 3,3 кубометра газу на людину, якщо є газова плита і немає гарячої води: з 7,1 до 5,4 кубометра на людину. Якщо є і газова плита, і газовий водонагрівач: з 14 до 10,5 кубометра на людину.

У минулому опалювальному сезоні сім'я з чотирьох осіб у будинку 60 квадратних метрів, яка використовує газ і для опалення, і для підігріву води, і для приготування їжі з субсидією могла спалювати 386 кубометрів. Саме такий обсяг покривала субсидія. У цьому опалювальному сезоні для цієї ж сім'ї норматив газу скоротять до 342 кубометрів. Якщо продовжити витрачати за старим нормативом, без субсидії доведеться заплатити за 44 куби газу. За діючого тарифу це 305,8 грн. (з квітня цього року куб газу коштує 6,95 грн.).

У той же час сім'я з чотирьох осіб у квартирі площею 60 квадратів з централізованим опаленням і газовою плитою, у минулому опалювальному сезоні могла спалювати зі знижкою 3,28 Гкал тепла і 56 кубів газу. У цьому опалювальному сезоні субсидія компенсує всього 2,58 Гкал і 42 кубометри газу.

Але треба також враховувати, що тарифи на опалення в усіх містах різні. 

Так, українці без субсидії в минулому опалювальному сезоні використовували удвічі менше газу для обігріву житла, відзначають експерти. Така ситуація пояснюється тим, що багато субсідіантів витрачали рівно стільки газу, скільки покривала субсидія, і не замислювалися про економію.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 731 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 893 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1251 0