Новини з 1996 року

Кабмін пропонує змінити закон "Про судоустрій і статус суддів". Судді зможуть бути підприємцями?

Валерія Макряшина 15 грудня 2017 13:01 801 0

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді заборонити залучення суддів до дисциплінарної відповідальності за неподання електронних декларацій або декларування недостовірних відомостей. Про це йдеться в законопроекті №7388, зареєстрованому в Раді 12 грудня.

Даний проект закону розроблений Міністерством юстиції.

Їм пропонується виключити з закону "Про судоустрій і статус суддів" такі підстави для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності як неподання або несвоєчасне подання е-декларації та за вказівку в декларації завідомо неправдивих відомостей.

У той же час, згідно із законопроектом, суддя може бути звільнений із посади, якщо почало діяти рішення суду, яким його притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, і на нього накладено стягнення у вигляді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, законопроектом пропонується зняти заборону для членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів поєднувати цю роботу з підприємницькою діяльністю і будь-якою іншою оплачуваною роботою й отримувати за неї винагороду, а також входити до складу керівного органу або наглядової ради юридичної особи.

При цьому на членів ВККС поширюється дія закону "Про запобігання корупції".

Генеральний прокурор Юрій Луценко ініціює введення зобов'язання подачі електронних декларацій секретними агентами Національного антикорупційного бюро.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1016 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2015 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2632 0