Новини з 1996 року

Кабмін дозволив встановлювати лічильники тепла у старих будинках

Ксенія Омельченко 18 жовтня 2018 10:40 1615 0

Уряд дозволив у старих будинках з вертикальною системою опалення встановлювати прилади-розподілювачі на опалювальні прилади та лічильники тепла у своєму помешканні.

Про це у Facebook написав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

"Відтепер українці можуть самостійно обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла. Це можливість заощаджувати споживання тепла й платити виключно за власним лічильником. На засіданні уряду прийняли важливу постанову, якою затвердили відповідний порядок", - прокоментував Зубко.

Обрати оптимальну систему індивідуального обліку можна в разі, якщо є технічна можливість інженерних систем у будинку. 

"Раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення. Мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, що споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом. Плата ділилась пропорційно до площі на всіх. І всі платили однаково", - розповів Зубко.

Відтепер, за його словами, власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці), зможуть регулювати температуру у своїх помешканнях, заощаджувати тепло й платити виключно за власним лічильником. 

"Доплата буде лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири", - додав Зубко.

Зазначена постанова була ухвалена в рамках імплементації закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись