Новини з 1996 року

Кабінет мера - у кредитну заставу! У Кременчуці великий комунально-кредитний поліцейський скандал

Олександр Курилов 16 серпня 2019 13:30 1212 0

У нашому місті стався великий скандал, зміст якого – кредити та депутатське рішення з цього приводу.

Таких кредитів комунальне підприємство «Шляхове будівельно-ремонтне управління», яке ремонтує дороги, набралося минулого року під великі відсотки на суму 12 мільйонів гривень.

Кредит брали на підставі рішення депутатів Кременчуцької міської ради в товариства  з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПФБ кредит».

А заставою кредиту було майно самих шляховиків -  їх техніка та офіс.

І все було б добре, але увесь настрій зіпсувала поліція, яка веде розслідування за фактом відмивання коштів на бітумі на цьому кременчуцькому комунальному підприємстві.

Прикрість у тому, що слідчий суддя взяв і зненацька арештував надане під кредитну заставу все майно комунального підприємства «ШРБУ», разом з кабінетом його директора та стільцями в ньому.

Таке рішення, яке означає майбутню конфіскацію,  викликало переляк у самого кредитора «ПФБ кредит», де зрозуміли, що їм тепер не бачити  ні позичених грошей комунальникам, ні застави за ці гроші, яку забрала судовим рішенням поліція.

І через цей переляк кредитори комунальників, які давали гроші не менш ніж під 20 відсотків, вимагають негайно повернути всі надані кошти (приблизно 6 976,00грн).

Але повертати нічого -  «…КП ШРБУ не має іншої техніки, рухомого чи нерухомого майна, що може бути надано в заставу за кредитним договором», - зазначено в поясненні до депутатського рішення, яке буде прийнято на черговій сесії міськради Кременчука.

Повернути ж кошти міськвиконком теж не може, бо частину з них уже використали, а позаплановий перерозподіл міського бюджету, щоб із нього віддати борги шляховиків, закінчиться для міського голови Кременчука Віталія Малецького погано.

За це точно можуть посадити, бо розкрадання в дуже великих обсягах, а не середніх.

Звідси й можливе рішення депутатів, яке буде прийнято за два тижні – позичальнику, який давав комунальникам гроші, дадуть нову заставу – комунальне майно. 

Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПФБ кредит» буде передано такі об’єкти:

 - одноповерхова прибудова по просп. Лесі Українки, буд. 76;

- нежитлове приміщення (адміністративна будівля разом з гаражем) по вул. Миколаївській, 1а;

- перший поверх житлового будинку по просп. Свободи, буд. 15;

- другий поверх адміністративної будівлі по просп. Свободи, буд. буд. 80;

- двоповерхова будівля по вул. Шевченка, буд. 38;

- перший поверх житлового будинку по пров. Ціолковського, буд. 10;

- перший поверх житлового будинку по вул. Героїв Крут, буд. 5.

«Зважаючи на вищевикладене та з метою забезпечення подальшого та безперервного проведення поточного ремонту, утримання вулично-шляхової мережі міста та внутрішньоквартальних проходів і проїздів, пропонується прийняти вищезазначене рішення», - зазначається в поясненні до комерції міськради, яке оприлюднив керівник УЖКГ міста Іван Москалик.

І це чудове рішення, але не зовсім правильне. Бо всі ці будівлі зайняті і якщо все це перераховане потрапить до рук ТОВ, яке позичило гроші, то в людей, які там перебувають і працюють, будуть проблеми.

Але якби наш мер Віталій Малецький заставив за дорожній кредит саму п’ятиповерхову будівлю міськвиконкому, в кабінеті якого на третьому поверсі він сидить, то це пройшло б для міста спокійно й без ексцесів.

Жителі нашого міста особливо б не сумували, якби наш мер позбавився свого кабінету, а депутати – зали засідань. Врешті-решт, вони можуть працювати з дому й результат буде однаковий.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1296 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1967 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2528 0