Новини з 1996 року

Кабінет Міністрів зекономить на субсидіях 14,5 млрд гривень. Яка вона - економія на людях 2017?

Марина Баніт 08 лютого 2017 14:32 988 0

Міністри у пошуках того, як би віджати у людей ще щось, прийшли до вирішення питання через субсидії та змінили соціальні нормативи на газове і централізоване опалення. Відповідно субсидії будуть меншими, а оплата за спожите тепло та газ - більшою.

У Міністерстві вирішили, що «через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016 рр.) «переплатила» по субсидіях більш як 14,5 млрд гривень».

Щоб виправити ситуацію, «нагорі» вирішили впровадити стимули для ощадливого споживання енергоресурсів. Уряд наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв українцями. Відповідне рішення зафіксоване у постанові Кабінету Міністрів України №51, інформує міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Читайте також: У Кременчуці перерахували субсидії на теплопостачання

Пан Рева заявив, що, оскільки соціальні нормативи, на які надається житлова субсидія, не відповідали реальній картині споживання тепла, газу та електроенергії, громадяни України були свідками того, як субсидіянти в зимовий період відчиняли кватирки у помешканнях, щоб використати той обсяг енергоносіїв, на який їм призначалася субсидія.

 «При цьому вони пояснювали свої дії тим, що, мовляв, якщо цього не зробити, тобто не використати увесь обсяг енергоресурсів під час опалювального періоду, то на наступний період субсидію їм не дадуть або зменшать її розмір. Звідси і  виник міф про те, що «необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, інакше її перестануть надавати».

Згідно з рішенням Уряду, з 1 травня 2017 року в Україні діятимуть такі соціальні нормативи:

 теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, -  0,0431 Гкал на 1кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

 електричної енергії для індивідуального опалення - 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

 природного газу для індивідуального опалення - 5,0 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

 Також Уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

 Дане рішення Уряду  жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на цей опалювальний сезон (2016-2017 рр). Нові соціальні нормативи для українців  застосовуватимуться з 1 травня 2017 року.  

Теги: Новини Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 251 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 659 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1141 0