Новини з 1996 року

Кілька звичок, які здатні знищити ваш хребет

pplus 28 вересня 2020 08:10 244 0

Хребет — один з найважливіших органів нашого тіла, від здоров'я якого залежить стан не лише спини, але й багатьох внутрішніх органів. Защемлення або викривлення різних відділів хребта може призвести до порушення кровообігу і в підсумку - до хвороб серця, погіршення роботи головного мозку, травлення і розвитку інших захворювань. Перевірте, чи немає у вашому арсеналі звичок, які непомітно щодня руйнують хребет, і негайно позбудьтеся їх!

Паління

Паління погано впливає не лише на нашу серцево-судинну систему, а й на хребет і може викликати передчасну дегенерацію хребетних дисків. Справа в тому, що ця звичка перешкоджає циркуляції крові й лімфатичної рідини в дисках, що призводить до їх зневоднення і браку необхідних поживних речовин, а пізніше — й до руйнування. Тому чим довше ви палите, тим гірше вашому хребту.

Відмова від молочних продуктів

Для здоров'я кісток важливий кальцій, особливо після 45-50 років. Найпростішим і доступним джерелом цього корисного елемента залишаються молочні продукти. Відмовляючись від них, ми ставимо під загрозу міцність кісток і підвищуємо ризик розвитку остеопорозу у старшому віці. Але якщо ви змушені відмовитися від лактози з медичних причин, вам варто збільшити споживання листових зелених овочів і консервованої риби. Пам'ятайте, до 50 років ми повинні щоденно отримувати не менше 1000 мг кальцію, а після 50 — 1200 мг і навіть більше.

Звичка сутулитися

Мама мала рацію: за столом треба сидіти рівно, а поставу тримати в будь-якій ситуації. Чим старшими ми стаємо, тим важче тримати спину рівно, але саме в старшому віці для нас особливо важливий прямий хребет, адже в іншому разі істотно збільшується навантаження на внутрішні органи. Тому після 30 років варто регулярно займатися йогою та іншими практиками, спрямованими на розтягування і вирівнювання хребта.

Залежність від смартфона

Занадто часта і тривала робота зі смартфоном також може погано вплинути на стан хребта: коли ми розмовляємо, затиснувши телефон плечем, або просто проводимо багато часу, схилившись над екраном, ми збільшуємо навантаження на верхній відділ хребта. Згодом це може призвести навіть до зміщення дисків і серйозного викривлення — пам'ятайте про це!

Сидяча робота

Якщо ваша робота пов'язана з необхідністю проводити багато часу за письмовим столом, обов'язково потрібно подбати про свій хребет. По-перше, щогодини слід робити невеликі перерви для гімнастики і розминки. По-друге, варто кілька разів на день виконувати вправи для профілактики болю в шийному і комірцевому відділах хребта. Нарешті поміркуйте про те, щоб замінити звичний стілець на фітбол — і працювати, сидячи на ньому, хоча б годину на день. Це не лише допоможе зміцнити хребет, але й дозволить боротися з надмірною вагою.

Любов до кави

Кава — чудовий напій, який може принести велику користь нашому здоров'ю. Але важливо пам'ятати, що кофеїн буквально "вимиває" кальцій з наших кісток, підвищуючи ризик переломів. Якщо ви часто п'єте каву, подбайте про те, щоб у вашому раціоні було достатньо продуктів, що містять кальцій.

Великі сумки...

Якщо ви звикли підбирати до свого вбрання великі сумки, ваш хребет може бути у великій небезпеці. Чим більша сумка, тим вища спокуса заповнити її різними потрібними предметами — і тим вище навантаження на хребет. Замініть її меншою моделлю або переходьте на рюкзаки.

... і високі підбори

Так, високі тонкі підбори й раніше були ворогом номер один для нашого хребта. Якщо ви не готові повністю відмовитися від взуття на високих підборах (хоча лікарі радять зробити це саме тим, кого по-справжньому турбує своє здоров'я), хоча б скоротіть частоту його носіння. А в інший час віддавайте перевагу туфлям і черевикам на зручній підошві або на зовсім невеликих і стійких каблуках.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 479 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1210 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 908 0