Новини з 1996 року

Журналісти, вчителі, військові та ветерани АТО вчилися кувати підкови. ФОТО+ВІДЕО

Андрій Рубан 21 травня 2016 16:22 1117 0

Сьогодні у Кременчуці відзначають День Європи. На бульварі Пушкіна розташувався “Ковальський хутір”.

До свята долучилися і кременчуцькі ковалі, які організували цікавий конкурс та майстер-клас для усіх бажаючих.
Цього разу запросили взяти участь і кореспондента нашої редакції. 

Усього у ковальському конкурс взяли участь 6 команд по 2 людини.

Команда з м. Комсомольська, дві команди учасників АТО – “АТОшки” та команда “Viktory”, хоча у другій команді брала участь журналістка місцевої газети. Але вона іноді висвітлює із зони АТО події, тому ні в кого заперечень не було. Наша команда мала назву “ЗМІ”. Також у змаганнях взяли участь команди “Освітяни” і  “Національної Гвардії”. 

 

 

Шестеро професійних ковалів протягом години нас навчали важкій праці. Важкій, але в той же момент і дуже цікавій та творчій. Ми встигли викувати по справжній підкові власними руками, піднімали важке ковадло, а також повторювали рухи великою кувалдою, що обуло важко та небезпечно. Варто відзначити, що найбільше разів ковадло підняв представник Нацгвардії - аж 50 разів, а першою завершила роботу над підковою команда ЗМІ.

 

 

Щоправда, переможців не оголошували, як-то кажуть, перемогла дружба, а ось диплом “молодшого учня коваля” отримали всі 12 учасників. 

Також до ковальського хутора сьогодні завітали і місцеві чиновники на чолі з мером Віталієм Малецьким, який цього разу не схотів кувати. 

“Мабуть, спробуємо наступного разу, бо я вже раніше відчув себе учнем ковалів”, - зазначив Віталій Малецький. Ковалі в свою чергу йому подарували кований прапор Європи, який мер пообіцяв поставити в одному з приміщень мерії.

 


 

А ось головним гостем сьогоднішнього дня став консул з Польщі і той таки спробував себе у ролі коваля. Також він розповів, що колись йому вже приходилося кувати знаряддя праці - косу.

 

 

Загалом ковальський фестиваль триватиме сьогодні до 19-ї години. Тож кожен ще може встигнути відчути себе учнем старої професії ковалів. Усе це відбувається на бульварі Пушкіна.

Дякуємо Олександру Шкурапету та Олександру Крутьку та всій спілці ковалів Полтавщини за запрошення, а також за організацію такого диво-свята.
 

Олександр Шкурапет

 

 

 

 

 

 

Фото: Андрій Рубан

 

 

 

Теги: У Кременчуці організують ”Ковальський хутір” в центрі міста

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1486 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1557 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1480 0