Новини з 1996 року

Жорсткі вибори: штрафи за "гречку" від кандидата хочуть посилити

Валерія Макряшина 17 квітня 2018 11:00 462 0

Нещодавно Урядом був зареєстрований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства №8270.

Проектом Закону пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, законів України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про всеукраїнський референдум», «Про місцеві вибори», що дозволить законодавчо захистити право громадян на вільне волевиявлення.

Так, Кодекс України про адміністративні правопорушення хочуть доповнити статтями:

  • статтею 212-22 «Публічне розголошення виборцем, учасником референдуму результатів волевиявлення в приміщенні для голосування»;

  • статтею 212-23 «Приховування або знищення виборцем, учасником референдуму свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі»;

  • статтею 212-24 «Перешкоджання здійсненню виборчих процедур, діяльності суб’єкта виборчого процесу».

За вчинення дій передбачений штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 3400 грн.

Крім цього, ініційоване посилення покарань, передбачених статтею 212-10 КУпАП «Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму».

Наприклад, за здійснення агітації у формах, які суперечать Конституції або законам України, а також за агітацію напередодні дня голосування та в день проведення референдуму передбачено штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі максимальний штраф складає 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Адміністративна відповідальність встановлюється і за здійснення агітації з наданням виборцям грошей, товарів, послуг, робіт, пільг, переваг, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних і нематеріальних активів або інших матеріальних цінностей.

Такі дії будуть каратися штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, Кримінальний кодекс України буде доповнено статтею 158-3, яка передбачає відповідальність за фальсифікацію, підробку, розкрадання або знищення виборчої документації, документів референдуму, печатки виборчої комісії або комісії референдуму.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись