Новини з 1996 року

Житлову та комунальну сфери Кременчука зроблять більш прозорими для містян

Ксенія Омельченко 06 квітня 2018 12:15 423 0

Учора, 5 квітня, на брифінгу голова «Кременчуцького антикорупційного центру» Оксана Гуйда презентувала новий проект «Кременчук комунальний: кроки до прозорості». Даний проект увійшов до числа переможців конкурсу субгрантів від Transparency International в Україні.

Як зазначила Оксана Гуйда, комунальну сферу було обрано не випадково.

Минулого року Кременчук у рейтингу прозорості, яке проводило представництво міжнародної мережі Transparency International Україна, став восьмим із сумарною кількістю 49,6 балів серед 100 міст. При цьому за прозорість у сфері комунального підприємництва Кременчук отримав нуль балів з 7 можливих.

Наголосила Оксана Гуйда й на тому, що досліджувати діяльність місцевих комунальних підприємств кременчуцькі учасники "Антикору" почали ще до початку проекту. Так на ім'я Віталія Малецького було направлено запит щодо створення наглядових рад. 

Наглядові ради обов'язково мають бути у комунальних унітарних підприємствах та господарських товариствах, у статутному капіталі яких, більше 50% акцій належить територіальній громаді. Про це зазначила активістка, посилаючись на 26 статтю закону Про місцеве самоврядування в Україні та на Господарський кодекс України.

Та як виявилося, на початку січня 2018 року міськрада не могла надати "Кремінь.Антикору" необхідну інформацію, адже у Кременчуці ще не приймалося рішення про створення наглядових рад, як наприклад у Маріуполі. У той же час, у відповіді міськради зазначалося, що найближчим часом почнеться розробка порядку їх створення. 

Вже через місяць активісти знову направили запит на ім'я мера. "Кремінь.Антикор" цікавило, як просуваються справи з тими ж наглядовими радами та хто відповідальний за розробку відповідних рішень.Однак відповідь, яку вони отримали, майже не відрізнялась від минулої - проект досі знаходився на стадії опрацювання. При цому у міськраді зазначили, що пропозиція створення наглядових рад є не обов'язковою до виконання, хоч активісти  й керувалися у своїх запитах одразу кількома законами України.

На початку безрезня, вже втретє, активісти знову надіслали запит до міськради на отримання необхідної публічної інформації, яку знову не змогли отримати. Тобто за три місяці проект так і не зрушив з мертвої точки.

Чому це важливо?

Для кременчужан питання створення наглядових рад при КП, за словами керівниці "Кремінь.Антикору", постає дуже гостро. Адже тарифи у нашомі місті постійно збільшуються, а кременчужани не мають представників у наглядових радах у комунальних підприємтсвах й самих наглядових рад взагалі. Тому звичайно містяни не можуть знати, яким чином формуються тарифи у Кременчуці та і про роботу комунальних підприємств взагалі.

Власне, це і стало приводом для ґрунтовної роботи кременчуцьких активістів. Тож тепер активісти вимагатимуть від міської ради запровадження проведення зовнішнього незалежного аудиту фінансової звітності КП та оприлюднення результатів. А також оприлюднення загальної інформації про кременчуцькі комунальні підприємства, інформації про тарифи (товари та роботи) та порядок їх формування на послуги, що надаються.

Не комунальними підприємствами єдиними

Як зазначила активістка, другий аспект роботи за проектом «Кременчук комунальний: кроки до прозорості» пов'язаний з житловою політикою міста. Виявляється, за прозорість у цій сфері минулого року Кременчук теж отримав 0 балів з 10 можливих.

У цьому напрямку "Кремінь.Антикор"  направить свою діяльність на запровадження електронної реєстрації заяв на житло та онлайн-черги. На висвітлення діяльності громадських комісіїй з житлових питань та інформування про житлові приміщення, які знаходяться у власності громади, про способи та критерії розподілу житла у нашому місті.

Окремо Оксана Гуйда додала, що деякі питання намагатимуться вирішити за допомогою електронних петицій. Хоча, на її думку, у Кременчуці такий механізм не ефективний.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись