Новини з 1996 року

Житлорембудсервіс стягує гроші з будинку, який підпорядкований ОСББ. Мер мовчить, справа йде до суду

Артем Кузьменко 28 квітня 2020 10:10 2694 0

До “Програми Плюс” звернувся Віктор Тесля — керівник об’єднання співмешканців багатоквартирного будинку (ОСББ), що знаходиться на вул. Київській, 14 у Кременчуці. Він розповів про проблему, з якою зіштовхнулися мешканці будинку, — вони захотіли змінити управителя, розірвавши договір із ТОВ “Житлорембудсервіс” (ЖРБС) і організувати ОСББ.

Здавалося б, дві почергові речі: спочатку розриваєш договір, потім — організовуєш об’єднання. Але ж ні, в Кременчуці не все так просто. Мешканці будинку створили ОСББ, але Житлорембудсервіс аж ніяк не хоче відривати від серця будинок, і зрозуміло чому — жителі ж платять за те, що управитель їх обслуговує. А це, за словами Віктора, приблизно 60 тис. грн за місяць, адже площа будинку — 13 тис. м кв.

Усе почалося ще в листопаді 2019 року. Зламався загальнобудинковий лічильник, і щоб його відремонтувати, потрібно було 35 тис. грн. Мешканці звернулися до Житлорембудсервісу, але у відповідь почули, що за кошт ТОВ ніхто нічого не робитиме. Тоді мешканці почали самі збирати гроші на ремонт. А якщо до цього дійшло, то чи потрібні їм послуги ЖРБС?

Наступний крок був у грудні 2019 року. Тоді, 27 числа, 213 мешканців будинку влаштували загальні збори, щоб розірвати договір зі ЖРБС і покласти організацію управління будинком на плечі керівника новоутвореного ОСББ Віктора Теслю.

Ось через місяць, 24 січня, в Єдиному державному реєстрі з’являється вже юридично завірене об’єднання співмешканців, яке закріпило за собою будинок на вул. Київській, 14. Особа, яка може вирішувати юридичні питання, — Віктор Тесля.

Вже 28 січня на сайті міськвиконкому з’являється протокол, який засвідчує, що жителі беруть управління будинком у свої руки.

18 лютого до ЖРБС відправляють листа, в якому попереджають, що з 1 квітня розривають договір про надання послуг з управління будинком. Все, що потрібно зробити з боку ЖРБС, — це підготувати договір про розірвання договору (який є суто формальним і не засвідчує факту передачі управління). У цьому ж листі й повідомляють про нового управителя — це, власне, самі мешканці. Те, що минулий управитель отримав листа, юридично завірили.

Наступного дня Віктору Теслі, як юридичному представнику, зателефонували й почали робити зауваження, на що почули, що зауваження прийматимуться лише в письмовому вигляді, тобто офіційно. Ніякої офіційної відповіді ЖРБС надсилати не став, тож усе закінчилося телефонною розмовою.

Також Віктор пішов до будівлі ЖРБС, щоб отримати відмітку про створення ОСББ, але його перенаправляли з одного кабінету в інший, а потім і взагалі не хотіли брати всі документи, які були в нього. Тоді вже довелося ці документи надсилати поштою, і через деякий час остання засвідчила, що вони прийшли до адресата.

Знову ж таки, після отриманих документів зателефонував юрист зі ЖРБС і почав знову вказувати на якісь зауваження, і знову у відповідь почув, що зауваження приймуть лише у вигляді офіційного листа. І знову ніякого листа не було.

23 березня мешканці пишуть листа до науково-виробничої фірми “ВАС”, яка займається збором коштів з мешканців і перенаправлянням їх на рахунок ЖРБС. У листі просять вже з першого квітня (з початку дії рішення про розірвання договору зі ЖРБС) змінити отримувача коштів, щоб вони йшли не колишньому управителю, а на рахунок нової обслуговуючої фірми ЖЕП “ПЕРСПЕКТИВА”.

 

Ігнор від перших і відповідь від других, яка не прояснює ситуацію.

Фірма “ВАС” 7 квітня відповіла, що звернулась до ЖРБС щодо роз’яснення ситуації стосовно ОСББ.

Наступного дня, 8 квітня, співмешканці знову відправляють листа до ВАС, в якому доводять, що вони зробили все згідно з чинним законодавством, та попереджають, що Житлорембудсервіс робить фірму посередником у незаконному привласненні коштів мешканців ОСББ, адже отримувач коштів той, що й був, — ЖРБС.

Відповідь фірми смішна і сумна: “На ваш вих. №1 від 23.03.2020 року [тобто ще аж на перший лист. Другий, який написали 8 квітня, навіть не взяли до уваги] повідомляю, що КП “НВФ “ВАС” отримало відповідь від ТОВ “ЖИТЛОРЕМБУДСЕРВІС”. Прошу вас напряму вирішити з ТОВ “ЖИТЛОРЕМБУДСЕРВІС” питання стосовно продовження або припинення договору на надання послуг з управління Вашим будинком”, — з підписом директора фірми Валентини Гориславець.

Житлорембудсервіс ігнорує листи мешканців будинку, який вони нібито обслуговують, але вказує фірмі, яка займається поповненням “казни” ЖРБС, порекомендувати продовжити звертатися до ЖРБС.

Мешканці написали листа міському голові, в якому розписали свої дії згідно з чинним законодавством. Не забули написати і про бездіяльність та ігнор з боку ЖРБС та ВАС, через які страждають в першу чергу гаманці людей.

Увесь цей час ЖРБС обслуговував будинок, тому що нібито відсутня угода про розірвання договору про надання послуг з управління. Але ця угода не засвідчує факт передачі функцій управління від однієї уповноваженої особи до іншої, інакше всі управителі, з якими вирішили розірвати співпрацю, тягнули б до безкінечності. До того ж ЖРБС займається управлінням будинку лише формально.

Також у листі вказали на те, що фактично ОСББ свою роботу налагодило: ще з першого квітня працюють підпорядковані об’єднанню двірник, сантехніки і електрики, проводяться ремонтні роботи, працює аварійна служба тощо. Навіть прибиральниця, яка раніше працювала в ЖРБС, звільнилася і перейшла в “Перспективу”, яка зараз обслуговує будинок.

 

“У нас жодних зараз питань [до ЖРБС] немає, тому що згідно із законом ми виконали все. У нас питання є до фірми “ВАС”, яка не має жодних підстав виставляти й надалі співвласникам будинку рахунки від Житлорембудсервісу”, — повідомив Віктор Тесля.

Як він каже, фірма “ВАС” не зважає на закони, а зважає на лист від ЖРБС, який пише про те, що вони не розірвали договір. Тож якщо мер міста також проігнорує містян, єдиний вихід — Господарський суд Полтавської області.

“Програма Плюс” готова вислухати позицію ТОВ “Житлорембудсервіс” і КП “НВФ “ВАС”.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1616 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1696 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1612 0