Новини з 1996 року

Жительку села на Полтавщині хотіли вигнати геть через виявлений СOVID-19 у її чоловіка. ВІДЕО

Валерія Макряшина 17 вересня 2020 14:15 653 0

Мешканка одного із сіл Кобеляцького району поскаржилася на те, що односельці чинять на неї психологічний тиск, бо в її чоловіка діагностували коронавірус. Жінка має претензії як до медиків, які не зберегли "медичну таємницю", так і до представників місцевої влади.

Як повідомляє видання "ЕХО", Наталія живе в одному з невеличких сіл Кобеляцького району, що на Полтавщині, і працює в державній установі. Нещодавно в її чоловіка діагностували коронавірус - проведене тестування дало позитивний результат.

 

 

 

"Чоловік працює водієм у серйозній фірмі. У них у однієї з працівниць виявили коронавірус. Чоловіка обстежили як контактну особу і в нього тест теж дав позитивний результат. Хоча й до цього часу ніяких особливих симптомів нездужання чоловік не відчуває. Трішки кашляє, є нежить. І все. Але він був зобов’язаний піти на самоізоляцію.

Це і зробив. А я ж із ним живу. Тому і я пішла на самоізоляцію. Хоча мене ще й не тестували, першу пробу взяли 11 вересня, результату ще не знаю. А от дехто із жителів нашої сільської ради, особливо ті, хто при владі, чомусь вирішили, що мають право втручатися в моє приватне життя. Та ще і як втручатися! Додому пруться і погрожують виселенням із села", - пояснює журналістам Наталія.

Жінка розповіла про те, що 7 вересня до неї додому разом із поліцейськими прийшов один із депутатів Полтавської обласної ради.

 


За її словами, депутат почав їй погрожувати і обвинувачувати в тому, що вона заражає коронавірусом односельців.


 

"Ну до поліцейських у мене претензій немає. Вони дотримання режиму контролюють. Хлопці поводилися ввічливо, пояснили мої права, те, що я можу, надівши маску і рукавички, і в магазин, і в аптеку ходити. Ну а цей, не можу й слова підібрати, увірвався у двір, кричить: «Я тебе із села вижену!» Я була в шоці. Тиск піднявся від хвилювання, а я й «швидку» викликати не можу. Добре, що сімейний лікар Лариса Петренко — адекватна і професійна людина. Я їй зателефонувала, вона мене заспокоїла, порадила, яке заспокійливе випити", - розповідає жінка. 

І додає, що має претензії не лише до депутата, який, як вона зазначає,  мало того, що додому увірвався, ще й серед людей щось організовує, розказує, що жінка хвора.

"Сільський голова Охріменко теж по всьому селу розповідає, що в нас є хворі на коронавірус. Є в мене питання і до головного лікаря Казирода. Адже хтось же розголошує медичну таємницю. Або він сам, або хтось із його підлеглих. Мені зараз кажуть, щоб до суду зверталася. Не знаю, чи піду на це. Одразу була в шоці, а тепер і «зв’язуватися» не хочеться. Але в газету вирішила звернутися однозначно. А то ви все пишете, який Жук хороший, як людям допомагає. А воно, бачте, і так буває. Це зараз я розумію, що могла сміливо його із двору вигнати та ще й поліцейським поскаржитися. А тоді тільки плакала", - додає Наталія. 

Що говорить закон?

На жаль, ця ситуація є типовою для сучасної України, де роздмухується паніка, штучно інспірована владою та підконтрольними іноземному капіталу ЗМІ щодо пандемії COVID-19.

 


Під визначення медичної таємниці підпадають абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров’я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інша особа, якій, у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків, стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформацію про стан здоров’я людини.

Такі особи не можуть оприлюднювати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.


 

Це означає, що лікар або медсестра не має права приховувати діагноз від пацієнта. Найбільш розповсюджений випадок — це коли в пацієнта онкозахворювання, про яке він має повне право знати, згідно із законом, як і про наслідки, способи лікування і прогноз.

Натомість лікарі повідомляють про справжній стан речей найближчим родичам, а самому пацієнтові не кажуть. Такі випадки є порушенням Основ законодавства про охорону здоров’я (ст. 39).

Отже, медичною таємницею є:

факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;

стан здоров’я людини;

діагноз;

обставини, що передували захворюванню або спровокували його;

функціональні особливості організму;

шкідливі звички;

особливості психіки;

майновий стан;

інші відомості, отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров’я родичів, близьких пацієнта.

Важливо: Медична таємниця — це не приховування інформації від пацієнта. Навпаки, пацієнт має право знати про всі аспекти своєї хвороби, варіанти лікування, можливі ризики тощо. Медична таємниця — це збереження в таємниці від інших людей відомостей, які за правом належать пацієнтові.

P.S. У вівторок, 15 вересня, до редакції зателефонувала Наталія і повідомила, що її та чоловіка тести на коронавірус дали негативний результат.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 191 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 356 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 700 0