Новини з 1996 року

Жителі можуть не платити за збільшеними рахунками від «Кременчукгазу»? Про мера і гарантії

Олександр Курилов 11 лютого 2019 11:00 1046 0

У січні 2019 року найбільше подорожчання вартості комунальних послуг у Кременчуці відбулося з двох причин.

Перша – це фактично безконтрольне на рівні міста підвищення вартості тарифів на тепло та гарячу воду, що відбулося за німого погодження міського голови Віталія Малецького та його восьми заступників.

Однак друге подорожчання, яке відбулося, міськвиконкому не стосується. Й мова тут про нормативи споживання газу у квартирах без лічильників, яке рішеннями облгазів доведено до 9,8 кубічних метрів на людину – нереальний норматив на особу в умовах багатоповерхового будинку з централізованим теплопостачанням.

Відомо також, що ТОВ «Кременчукгаззбут» направило людям рахунки за такими нормативами, тим самим змушуючи громадян платити більше, ніж це потрібно.

Як повідомляють громадяни в соціальних мережах, їм виставлено до оплати по 28 кубів на родину з трьох осіб за січень, чого не може бути в реальному житті.

Відомо, що з цього приводу вже уряд 30 січня 2019 року прийняв спеціальну постанову за №63, в якій написано:

«Не допускається нарахування та облік заборгованості на особовому рахунку побутового споживача за природний газ, яка виникла у зв’язку з втратою чинності постановами Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №237 “Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників” (Офіційний вісник України, 2015 р., №36, ст. 1075) та від 23 березня 2016 р. №203 “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників” (Офіційний вісник України, 2016 р., №24, ст. 958)».

Натомість норму споживання газу в багатоповерхових будинках при централізованому теплопостачанні  без лічильника встановлено на рівні 3,29 кубічних метри на людину й 5,39 – під час відсутності гарячого водопостачання.

Звідси й питання – якщо уряд такі норми встановив і написав «не допускається нарахування та облік заборгованості», то що робити кременчужанам, платити за скасованими нормативами в отриманих рахунках чи ні?

Зрозуміло, що відповідь на це запитання мали б оголосити, але не в міськвиконкомі, де теж з цього приводу нічого не знають, але принаймні в Полтавській обласній державній адміністрації, куди б мер Кременчука Віталій Малецький, який обраний людьми, мав би звернутися за роз’ясненнями.

От тільки хто підкаже це нашому градоначальнику, що  врешті-решт мають бути гарантії, що з людей, якщо вони не оплатять за незаконними рахунками за неспожитий газ, кошти стягуватися не будуть.

І найкращим гарантом тут мав би бути наш нардеп Юрій Шаповалов, бо всі ці підвищені рахунки – результат прийнятих у парламенті антилюдських законів, за які наш обранець тиснув кнопки з усієї сили.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись