Новини з 1996 року

Жесть у лікарні на Полтавщині з криками та поліцією, або Як священника не пускали до хворої бабусі

Валерія Макряшина 14 січня 2020 15:25 1289 0

Священник, якого родичі хворої пацієнтки привезли на її прохання, зміг зайти в палату лише після величезного скандалу, коли стало відомо, що жінка помирає. 

Випадок стався в Глобинській районній лікарні. Про "ідеальний" сервіс, із яким не дай Боже зіткнутися кожному хворому чи родичу такого ж хворого, розповіла в соцмережах Маргарита Костомарова. 

На своїй сторінці у Facebook дівчина повідомила, що до її хворої бабусі, яка перебувала в в районній лікарні міста Глобине, керівництво медзакладу навідріз відмовлялося пускати священника, який приїхав спеціально з Кременчука.

Священника хотіли запросити на прохання самої бабусі, яка була дуже віруючою, зі слів Маргарити Костомарової. Після величезного скандалу й незрозумілої паніки керівництва медзакладу він усе ж зміг зайти в палату, але не відразу, втім жінка на момент візиту духівника перебувала вже в напівпритомному стані. 

 

 

До цього персонал лікарні в Глобиному немов сказився - вони виганяли священника та кричали на всю реанімацію, йому почали погрожувати.

Згодом приїхала поліція, яку викликала завідувачка, поки всі родичі дівчини, змирившись із обставинами, вже вийшли на вулицю.

"Моя тьотя, повернувшись до бабусі (її таки впустили), побачила, що біля моєї ТЯЖКО ХВОРОЇ БАБУСІ стоїть НАРЯД ПОЛІЦІЇ! Люди, альоооо!!! Біля бабусі стоїть наряд поліції та допитують стареньку! Або ця навіжена наговорила всякої неправди на моїх рідних і ті приїхали, або ці «копи» не знають законів!

Люди! Я ніколи не пишу гнівних відгуків ні про що, все пробачаю людям, бо сама працю на лінії підтримки відомої компанії і знаю, що іноді клієнти не праві. Але якщо не праві, то є адекватна розмова та аргументи, а не крики, істерика й погрози", - написала Маргарита. 

Маргарита розповіла полтавському виданню "Коло", що правоохоронці прийшли до бабусі й намагалися про щось розпитувати, але через стан здоров’я вона не могла зрозуміти, що від неї хочуть.

Від імені родичів, які були присутні під час інциденту, Маргарита розповіла, що випадки не надто ввічливого ставлення до пацієнтів у лікарні спостерігалися й раніше.

Роман Грішин, представник пресслужби ГУ Нацполіції в Полтавській області, підтвердив, що завідувачка відділенням викликала поліцію.

"Вона пояснила це тим, що бабуся перебувала в реанімації, а туди вхід заборонено навіть родичам. Справу зареєстровано, зараз дільничі займаються, з’ясовують, чи дійсно законною була заборона", – сказав Роман Грішин.

Маргарита Костомарова апелює до того, що від 15.06.2016 року міністр здоров’я відмінив закриті реанімації, відділення інтенсивної терапії, і будь-який відвідувач будь-якого віку може знаходитись у палаті реанімації з хворим 24/7.

На сайті Міністерства охорони здоров’я вказано, що «відкриті реанімації» діють в Україні кілька років і що вільний доступ для родичів чи знайомих пацієнтів дозволений наказом МОЗ України №592. Водночас результати досліджень показують, що досі лише половина людей знають про таку можливість, а цілодобовий доступ працює у 21% випадків.

Священника впустили в палату наступного дня, ледве вдалося випросити в медиків дозволу.

"Ми просили дозволу в дирекції лікарні. І впустили священника, по суті, лише після скандалу і розголосу. Бо після того, як я написала на своїй сторінці в соцмережі про ситуації, було багато відгуків, думаю, лікарі теж про це дізналися", – каже дівчина. 

"Священника вона бачила вже напівпритомною. У п’ятницю (10 січня, – прим. авт.) вона ще була при тямі, а в суботу зранку (11 січня, – прим. авт.) була вже без свідомості. Коли впустили священника, то бабуся вже не могла говорити, ледве відкривала очі".

Марина Кочерга, завідувачка реанімаційним відділенням Глобинської центральної районної лікарні, пояснила заборону на вхід до палати священнику так.

"На момент, коли родичі хотіли, щоб зайшов священник, у палаті, крім бабусі, перебували пацієнти із черепно-мозковими травмами, і їм надавали медичну допомогу.

За лікарськими протоколами, в таких випадках відвідувачам заходити не можна. Наступного дня, коли пацієнтам у палаті не робили ніяких маніпуляцій, священнику дозволили зайти без проблем", – пояснила Марина Кочерга.

Що робити, якщо не пускають у відділення інтенсивної терапії? 

Не конфліктуйте, не погрожуйте, не нападайте. Якщо будете діяти агресивно, лікар має право викликати поліцію.

Спокійно поясніть черговому лікарю чи завідувачу відділенням, що він порушує Наказ Міністерства охорони здоров’я №592 від 15.06.2016.

Якщо вам категорично відмовляють, зверніться до головного лікаря з письмовою заявою, зареєструвавши її в секретаря.

Головний лікар має відреагувати на вашу заяву протягом 24 годин із моменту її реєстрації за умови, що він перебуває на робочому місці. Якщо головний лікар відсутній, звертайтеся до виконувача його обов’язків.

Якщо головний лікар теж відмовив, зверніться з письмовою скаргою (електронною або звичайною поштою) до департаменту (управління) охорони здоров’я регіональної адміністрації, вказавши місто, назву лікарні та прізвище головного лікаря. Також можна звернутися за телефоном до обласного або міського департаменту (управління, відділу) охорони здоров’я (можна знайти на сайті облради або місцевої ради).

У вихідні і святкові дні гарячі лінії не працюють, керівництва лікарні немає на роботі. Якщо черговий лікар не пускає до відділення, ви маєте право викликати поліцію, щоб скласти протокол.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 452 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1778 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2875 0