Новини з 1996 року

Жарти, сарказм і розчарування: як прощалися з життям відомі люди

Валерія Макряшина 12 червня 2019 08:20 156 0

Фрази, які сказали знамениті люди на смертному одрі.

Усі по-різному поводяться перед неминучим кінцем: хтось плаче, хтось жартує, хтось дає останні настанови, а хтось і зовсім тримається, наче й не було нічого. Різноманітні методи повідомити світу про свою смерть обирали й відомі люди.

Оскар Уайльд (головне ФОТО)

Свою смерть письменник зустрічав у кімнаті з абсолютно позбавленими смаку шпалерами, які вкрай йому не подобалися. Своє життя Уайльд закінчив з фразою: "Вбивчий колір! Одному з нас доведеться звідси піти". І помер.


Марія Антуанетта

 

 

Яскрава королева Франції, підіймаючись на ешафот назустріч своїй смерті (так як була засуджена до смертної кари на гільйотині), випадково оступилася і стала своєму катові на ногу.

"Прошу вибачення, месьє, я зробила це випадково", - сказала Марія.


Єлизавета Петрівна

 

 

Російська імператриця знала, як поставити в ступор усіх оточуючих. Свою смерть вона зустрічала в оточенні лікарів, і як же вони були здивовані, коли на порозі смерті вона різко сіла на ліжку й суворо запитала: "Я що, все ще жива?!" Після чого відразу померла, не давши лікарям отямитися.


Юджин О'Нілл

 

 

Єдине, що виголосив відомий драматург на  смертому одрі: "Я так і знав! Я так і знав! Народився в готелі і ось, чорт забирай, вмираю теж у готелі".


Сомерсет Моем

 

 

Великий англійський прозаїк авторитетно заявив: "Вмирати — нудна й безрадісна справа. Моя вам порада — ніколи цим не займайтеся".


Вільям Сароян

 

 

Вірменський  прозаїк і драматург з Америки в останні хвилини життя прийшов до невтішних для нього висновків: "Кожному призначено померти, але я завжди розраховував, що для мене зроблять виняток. І що?"


Літтон Стрейчі

 

 

Відомий англійський письменник і критик дуже критично поставився і до своєї смерті. "Якщо це і є смерть, тоді я від неї не в захваті", - вирішив він.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись