Новини з 1996 року

Хто забезпечив перевиконання міського бюджету Кременчука на 43,7 млн. грн.?

Віктор Крук 13 жовтня 2016 11:00 870 0

За підсумками 9 місяців 2016 року, міський бюджет Кременчука перевиконаний на 43 млн. 754 тис. грн. Депутати 25 жовтня будуть вирішувати, на що витратити ці додаткові кошти. Але перед цим їм важливо усвідомити, хто забезпечив це перевиконання, щоб не забути про інтереси цих кременчужан.

Відповідь на це питання міститься у «Висновках про виконання доходної частини міського бюджету за 9 місяців 2016 року та очікуване виконання за 2016 рік», підготовлених заступником міського голови – начальником фінансового управління Тетяною Неіленко, які оприлюднені на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради.

У ньому йдеться про перевиконання дохідної частини загального фонду міського бюджету на 114,9%. Всього за 9 місяців до бюджету Кременчука надійшло 594 млн. грн., або 81,7% від річного плану.

Основними джерелами надходжень до загального фонду міського бюджету стали:
-    податок на доходи фізичних осіб – 341,6 млн. грн., або 57,5% від загальної суми надходжень;
-    податок на майно в частині земельного податку – майже 103 млн. грн., або 17,3%;
-    акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – 77,6 млн. грн., або 13,1%;
-    єдиний податок – 46,6 млн. грн., або 7,8% від усіх надходжень.

Ці чотири джерела поповнення міського бюджету забезпечують 95,7% від усіх надходжень загального фонду. Саме вони і забезпечили перевиконання (податок на доходи +10,8%, єдиний податок +28,1%, акцизний податок +27,3%, земельний податок – 11,3%).

Що дуже важливо – у порівняні з 9 місяцями минулого року надходження до загального фонду міського бюджету у 2016 році зросли на 41,7% (у порівняльних цінах), або на 174 млн. грн.!

З цієї суми податок на доходи фізичних осіб складає 102 млн. грн. – саме на стільки збільшилася сума зібраних податків із зарплат офіційно працюючих кременчужан. Очікується, що до кінця року по цьому виду податків міський бюджет отримає 449 млн. грн.!

Найбільші платники цього податку – підприємства, де працює велика кількість кременчужан (податок вираховується із зарплат виробників – 18%). Це ПАТ "КВБЗ", ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна", ПАТ "АвтоКрАЗ", ПАТ "Кредмаш",  ПАТ "КрКЗ", ПАТ "КЗТВ", ПАТ ККФ "Рошен", які в найбільшій мірі забезпечили міському бюджету перевиконання.

Отже заслуга у цьому звичайних кременчужан, які фактично за свої кошти утримують наше місто, та менеджменту цих та інших підприємств Кременчука, які забезпечують їхню роботу.

Зростання по єдиному податку за 9 місяців цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого склало 14,6 млн. грн., або 45,7%. Очікується, що до кінця року по цьому виду податків міський бюджет отримає 57,5 млн. грн.! Отже малий та середній бізнес теж зробив свій внесок у перевиконання міського бюджету.

А по сплаті акцизного податку бюджет Кременчука за 9 місяців поточного року отримав на 32,7 млн. грн. більше, ніж минулого, або на 73%. Таке значне перевиконання частково пов’язане зі зростанням акцизних ставок на пиво, лікеро-горілчані вироби, вино, сигарети, пальне. Варто зауважити, що цей податок сплачується усіма кременчужанами, які купують ці товари. 

Усі інші надходження до міського бюджету (близько 4%), які частково забезпечуються зусиллями нашої міської влади, за 9 місяців поточного року принесли: 

-    орендна плата за користування комунальним майном - 4,7 млн. грн.;
-    державне мито – близько 2 млн. грн. (зменшення на 19%);

А плата кременчужан за адмінпослуги чиновників цього року зросла на 20%, або на 607 тис. грн. у порівнянні з минулим роком. Знову ж таки зростання відбулося за рахунок «кишень» звичайних кременчужан.

Від розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках у банках міський бюджет за 9 місяців отримав 7,6 млн. грн., або вдесятеро більше, ніж минулого року. До кінця року за цим джерелом очікують отримати 11 млн. грн. А от цей результат, напевне, можна зарахувати у позитив міської влади.

Щодо надходжень до спеціального фонду міського бюджету. Бюджет розвитку при плані 1,8 млн. грн. на 1 жовтня отримав 3 млн. грн. По екологічному податку за 9 місяців при плані 2,3 млн. грн. отримано 4,3 млн., що пояснюється змінами Податкового кодексу - зростанням ставок по усіх найменуваннях забруднюючих речовин за їх викиди. 

На що міська влада хоче витратити додаткові кошти, зароблені за 9 місяців поточного року всіма кременчужанами, можна подивитися тут.

 

Теги: Міський бюджет 2016 рік.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 46 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 154 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 142 0