Новини з 1996 року

Хто наповнює міський бюджет Кременчука? І хто його витрачає?

Віктор Крук 09 серпня 2016 14:00 836 0

У пояснювальній записці до проекту рішення «Про виконання міського бюджету за І півріччя 2016 року», який сьогодні оприлюднений на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради, добре видно, хто наповнює міську казну.

Усього чотири основні джерела надходжень до загального фонду міського бюджету забезпечували у першому півріччі 96,4% власних доходів міської казни. Все інше – трохи більше 3%. Що це за чотири грошові потоки, які утримують Кременчук?

На першому місці знаходиться податок та збір на доходи фізичних осіб, який забезпечує 58,3% від власних надходжень загального фонду міського бюджету. За рахунок цього податку, який сплачують усі офіційно працевлаштовані кременчужани зі своїх зарплат, у першому півріччі міський бюджет отримав понад 221 млн. грн.

На другому місці земельний податок, або як його офіційно називають «податок на майно в частині земельного податку», який забезпечує 17,9% від власних надходжень міського бюджету. Це майже 68 млн. грн.

   На третьому місці -  акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, який забезпечує 12,4% від усіх надходжень. Отже, ті кременчужани, які купляють алкогольні напої та цигарки, теж вносять свою лепту у поповнення міської казни. І ця «лепта» чималенька – у першому півріччі за рахунок цього податку місто отримало 47,2 млн. грн.

І на четвертому місці знаходиться єдиний податок, який сплачують підприємці. Він забезпечує близько 7,8% від усіх надходжень, або 29,5 млн. грн..

За даними Кременчуцької податкової інспекції, надходження основного податку – податку на доходи фізичних осіб по головних бюджетоутворюючих підприємствах за 6 місяців поточного року зросли у порівнянні з першим півріччям минулого року:

- на ПАТ «Укртатнафта» - на 8,1 млн. грн,

- на ПАТ «КВБЗ» - на 5,3 млн. грн.,

- на ПАТ «АвтоКрАЗ» - на 2 млн. грн.,

- на ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» - на 1,1 млн. грн.,

- на ПАТ «КрКЗ» - на 1 млн. грн.,

- на ПАТ «Кредмаш»  - на 903 тис. грн.,

- на ПАТ «КЗТВ» - на 720 тис. грн.,

- на ПАТ ККФ «Рошен» - на 379 тис. грн.

Отже, на питання: хто наповнює міський бюджет Кременчука? можна відповісти дуже чітко й просто – насамперед працівники великих міських підприємств і всі ті кременчужани, які офіційно працевлаштовані і платять податки при отриманні зарплати. Саме вони, а не політики та чиновники (останніх ми просто наймаємо на роботу для виконання певних функцій), повинні мати більше можливостей впливати на те, куди і на що витрачаються кошти міського бюджету. Поки що з цим у Кременчуці не дуже добре. Куди витрачати спільні бюджетні гроші, вирішують інші, і не завжди ці рішення направлені на користь громади.

 

Теги: 2969

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 398 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 381 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 430 0