Новини з 1996 року

Хто на коні й кого поранили? У Кременчуці сьогодні – чергова перемога мера Малецького

Олександр Курилов 12 квітня 2018 17:25 781 0

Що здобули?

Сільські ради Кременчуцького району, яким міський голова Кременчука Віталій Малецький на сесії обласної ради «порубав» додаткові джерела фінансування у вигляді підвищення вартості оренди ділянок землі, переданих ПАТ «Біланівський ГЗК», відреагують на те, що сьогодні сталося на черговій сесії Полтавської обласної ради.

А сьогодні на сесії облради мер Кременчука разом з депутатами боровся проти ПАТ «Біланівський ГЗК».

За тим, що відбулося, – депутати Полтавської обласної ради не підтримали рішення стосовно збільшення орендної плати за землю для цього підприємства. Саме про це й просив наш міський голова. 

Відповідно, сільські громади, які й так живуть на субвенції, не отримали до свого бюджету додатково приблизно 30 мільйонів гривень.

І така сума, здається, є не дуже великою, але якщо мова йде про місто Кременчук.

Натомість якщо йдеться про потреби об’єднаної громади Омельника, то для них й один мільйон – це дуже великі кошти.

Далі ж просто про те, як реагуватимуть села  та їхні голови.

З того, що є сьогодні, – це оприлюднена заява  Білецьківської, Кам'янопотоківської, Омельницької, Ялинцівської, Новознам’янської та Потоківської громад.

У своїй заяві керівники цих сіл звинувачують мера Малецького в популізмі. Причина - саме міський голова Кременчука винний у тому, що в цих селах недорахуються великих сум коштів через неприйняття рішення щодо нової грошової оцінки вартості землі, яку передано в оренду...

Зрозуміло, що в селах, яких кинули на такі гроші, не мовчатимуть. Натомість на перше місце вийде питання компенсацій за втрати й пошук інших місць, де можна взяти гроші, на які марно розраховували.

І найпростіше тут Білецьківській сільраді, перед якою Кременчук завинив усім своїм Деївським сміттєзвалищем, яке вже давно вийшло за свої межі й залізло на сільську територію.

І дай Бог, щоб до санкцій з боку мешканців села у відповідь меру нашого міста Віталію Малецькому не дійшло. Бо інакше ситуація у Львові, де місяцями не вивозили сміття, здаватиметься мешканцям Кременчука ще й нормальною.

Тож чого досяг міський голова Кременчука у війні з сільрадами?

У цій війні за вартість оренди  між справжніми керівниками міста – нардепом Шаповаловим, заступником голови облради Холодом і мером Малецьким з нардепом Жеваго за нібито екологію є ще одне.

Мова не лише про помсту селам Кременчуцького району, які в боротьбі за Кременчуцьку районну лікарню стали на бік останньої, але не Кременчуцького міськвиконкому.

Є інше, й про це на сесії Полтавської обласної ради говорила керівник об’єднаної територіальної громади села Омельник Олександра Шереметьєва.

А розповідала цей керівник про новий Закон, який дозволяє селам об’єднуватися з містами.  

Її висновок – міський голова Кременчука, який агітує депутатів Полтавської обласної ради голосувати за фактичне позбавлення сіл коштів, таким способом навертає сільські громади на об’єднання з Кременчуком.

Відповідно, після таких дій Кременчуцького міського голови Віталія Малецького, який начебто боровся з ПАТ «Біланівський ГЗК», але насправді здобув перемогу над сусідніми селами, може статися найгірше.

Усі сусідні села, бо 30 мільйонів на всі свої програми потрібно знайти, й справді об’єднаються.

Однак об’єднаються не з Кременчуком, з мером якого побиті всі горшки і який їх позбавив 30 мільйонів, але з Горішніми Плавнями.

І першою у цій справі буде об’єднана територіальна громада села  Омельник, земля якого межує з частиною Горішніх Плавнів – територіальною громадою села Дмитрівка.

Бо в такому випадку об’єднання вже ніяка обласна сесія землю цих сіл не ділитиме, але всі питання вирішуватимуть у Горішніх Плавнях.

А фініш буде такий. Одного разу мешканці Кременчука на околиці Молодіжного побачать  напис: село Нова Знам'янка Горішньоплавнівської міської ради.  

Натомість той, хто їхатиме в село Піщане й далі на Київ, теж побачить напис: село Піщане Горішньоплавнівської міськради.

І коли так буде з усіх боків Кременчука, то вже буде зовсім невесело.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 187 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 622 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 477 0